Mobile

Samsung pracuje już nad następcą Galaxy Gear

przeczytasz w 1 min.

Nie mówi się jeszcze wiele na temat specyfikacji Galaxy Gear 2, ale miałby być on 15-20% cieńszy od swojego poprzednika.

Samsung Galaxy Gear

Ciekawe informacje napływają do nas z obozu Samsunga. Wygląda na to, że koreański producent już od pewnego czasu pracuje nad następcą Galaxy Gear, a jego premiera może mieć miejsce stosunkowo szybko.

SmartWatch zaprezentowany został jeszcze we wrześniu. Zapowiedzi wyglądały naprawdę obiecująco, a większość testów zdawała się potwierdzać to, iż mamy tutaj do czynienia z ciekawym urządzeniem. Niestety dla producenta innego zdania są klienci, którzy niezbyt chętnie sięgają po wspomniany produkt. Dokładne wyniki sprzedaży Galaxy Gear nie są znane, ale nie ulega wątpliwości, że są one niższe od tego, co początkowo zakładano.

Pomimo tego coraz większa liczba producentów decyduje się na wydanie podobnych urządzeń i wygląda na to, że pomimo dość słabego przyjęcia Galaxy Gear z inteligentnych zegarków nie zamierza rezygnować również Samsung.

Wedle najnowszych doniesień, koreański producent od razu po premierze Galaxy Gear zabrał się za prace nad jego następcą. W związku z tym nie będzie chciał też długo czekać z premierą, która miałaby mieć miejsce już na targach CES 2014. Do sprzedaży nowy SmartWatch trafić miałby natomiast razem ze smartfonem Galaxy S5, a zatem najprawdopodobniej w pierwszym, bądź drugim kwartale przyszłego roku.

Nie mówi się jeszcze wiele na temat specyfikacji Galaxy Gear 2, ale miałby być on 15-20% cieńszy od swojego poprzednika. Niestety w takim przypadku trudno będzie o poprawę tego parametru, który jest tutaj jedną z największych bolączek - akumulatora, który rozładowuje się bardzo szybko.

Źródło: phonearena, reviews.cnet

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yendrek
  2
  Pomijając kwestię funkcjonalności i użyteczności tych bajerów - ludzie przywykli (i to bardzo mocno) do tego, że zegarek działa im zawsze i baterię zmienia się raz na rok - trzy lata, a nie ładuje co 12-24 godziny (i w tym czasie jest się bez zegarka). Jeżeli Samsung nie poprawi radykalnie czasu działania na jednym ładowaniu - kolejny raz zaliczy wtopę.

  Przynajmniej takie jest moje zdanie - jeżeli mam coś nosić na nadgarstku, to na pewno nie jakieś ustrojstwo specjalnej troski.
  • avatar
   exposiure
   2
   Mając nawet zegarek mechaniczny, trzeba go nakręcać codzienne ale trwa to tylko chwilkę.

   Galaxy Gear to przedwczesny wytrysk. Żaden pomysł, innowacja nie działa w próżni, na wszystko jest "czas i pora".
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wsadziliby tam wkońcu ogniwa litowo siarkowe a nie sie srają dalej z tym gównem li-pol...