• benchmark.pl
 • Mobile
 • Smartfon Samsung Galaxy S3 otrzyma aktualizację do Android 4.3 Jelly Bean
Mobile

Smartfon Samsung Galaxy S3 otrzyma aktualizację do Android 4.3 Jelly Bean

przeczytasz w 2 min.

Deutsche Telekom zapowiedziało, że smartfon Galaxy S3 otrzyma aktualizację do Androida 4.3.

samsung galaxy s3 wygląd aktualizacja android 4.3 jelly bean

Niemiecki operator sieci komórkowej – Deutsche Telekom za pośrednictwem swojego oficjalnego forum internetowego, potwierdził, że smartfon Samsung Galaxy S3 otrzyma aktualizację systemu operacyjnego do niedawno wydanego Google Android 4.3 Jelly Bean.

Niewątpliwie dużym problemem systemu Google Android jest fragmentacja, w wielu przypadkach użytkownicy stosunkowo nowoczesnych smartfonów i tabletów niekiedy muszą długo czekać, aż producent udostępni dla ich urządzenia oficjalną wersję najnowszej odsłony Androida, bywa również i tak, że ta chwila nie następuje, albo zostaje udostępniona jedynie nowsza wersja, ale nie najnowsza.

Producenci tłumaczą to brakiem czasu, problemami w przygotowywaniu oprogramowania, koniecznością poświęcenia większej uwagi najnowszym modelom, pracami nad przyszłymi urządzeniami, czy też słabymi możliwościami technicznymi danej konstrukcji.

W ostatnich miesiącach głośno było o kwestii aktualizacji systemu operacyjnego dla smartfonów Samsung Galaxy S3. Co prawda na rynku obecny jest już model Galaxy S4, ale mimo to poprzedni model w dalszym ciągu cieszy się wysoką popularnością. Niestety użytkownicy tego smartfona nie otrzymali jeszcze oficjalnej aktualizacji oprogramowania. Twórcy zapowiadali, że dodadzą do niego także, część funkcji znanych z Galaxy S4. Docelowo na ich urządzenia miała wkrótce pojawić się aktualizacja do Androida 4.2.2 Jelly Bean, jakiś czas temu w sieci pojawiła się testowa kompilacja tego buildu.

Ostatnio jednak w sieci pojawiło się mnóstwo spekulacji, według, których firma Samsung miałaby zaktualizować system w Galaxy S3 jedynie do wersji Android 4.2.2, nie udostępniając tym samym oficjalnych wersji Androida 4.3. Miało to być spowodowane, chęcią zachęcania potencjalnych klientów do wybierania nowszego modelu Galaxy S4. Wśród innych plotek, można wyczytać, że Samsung przerwał prace nad aktualizacją do 4.2.2 i postanowił pominąć ją, wydając od razu najnowszą wersję Android 4.3.

android 4.3 jelly bedan dla samsung galaxy s3

Pod koniec lipca w sieci pojawiło się zdjęcie, z którego można było wywnioskować, że Samsung faktycznie pracuje nad Androidem 4.3 dla Galaxy S3. Niestety, jak się później okazało, wspomniana informacja okazała się nieprawdziwa.

Teraz jednak mamy oficjalne potwierdzenie, jak poinformował Deutsche Telekom na swoim oficjalnym forum, smartfon Samsung Galaxy S3 otrzyma aktualizację do najnowszej wersji systemu Google – Androida 4.3. Niestety nie wiemy, kiedy planowane jest udostępnienie nowej wersji, nieoficjalnie mówi się, że będzie to miało miejsce dopiero po dopieszczeniu przez Samsunga rodziny Galaxy S4.

Źródło: Sammobile, my.genieo (foto)

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DustEater
  5
  a gdzie S1 czy S2, wciąż topowe modele
  • avatar
   Keifanel
   1
   Skoro S3 dostanie, to S3 Mini też?
   • avatar
    Mackoo
    1
    Nooo, aktualizacja do 4.2.2 miała być na przełomie maja/czerwca albo czerwca/lipca (dokładnie nie pamietam-wybaczcie) i jakoś ni widu ni słychu.
    • avatar
     Gregor-34
     1
     Tak z ciekawości włączyłem ręcznie aktualizacjęi wskoczyło mi coś takiego aktualizacja będzie przydzielana zgodnie z kolejnością zgłoszeń.Aktualnie mam 4.1.2
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A S2 może się gonić już mogli by dać pełną dokumentacje do exynosa dla S2 , ale lepiej wciskać ludziom na siłę nowe modele ;/
      • avatar
       winiarskib
       -1
       Ja cały czas czekam na oficjalny Premium Suite z 4.1.2 do Note 1.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A co z Note 2 ? :)