Telewizory

Król telewizorów rozsiada się na tronie

przeczytasz w 1 min.

Od 14 lat nie zmienia się fakt, że Samsung jest królem telewizorów. To globalny lider w branży TV i ani myśli, by dać się zdetronizować. Najnowsze statystyki potwierdzają jego pozycję.

Telewizory Samsung to najchętniej wybierane urządzenia. I pozostaje to faktem, niezależnie od tego czy mówimy tylko o Polsce, czy o całym świecie. Znamy już wyniki z pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku. 

Samsung to globalny lider rynku TV. W Polsce też siedzi na tronie

Aktualnie sytuacja wygląda tak, że co czwarty telewizor kupowany w Polsce ma logo firmy Samsung. W ujęciu wartościowym południowokoreański producent może pochwalić się aż 32% udziałem w naszym kraju. 

Samsung TV

Dane globalne nie różnią się za bardzo od tych krajowych. Po pierwszym półroczu Samsung może pochwalić się udziałem w światowym rynku telewizorów na poziomie 20,7% (w ujęciu ilościowym) i 31,3% (w ujęciu wartościowym). To oznacza, że 14. rok z rzędu jest absolutnym liderem

Telewizory QLED zyskują na popularności – w Polsce i na świecie

Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia wynika zaś, że 67% Polaków między 18. a 65. rokiem życia poleciłoby telewizor Samsung. Producent zwraca też uwagę na to, że coraz większą popularnością w naszym kraju, jak i na świecie cieszą się modele z rodziny QLED. 

Samsung telewizor

W porównaniu do roku ubiegłego w drugim kwartale tego roku aż o 28% wzrosła sprzedaż telewizorów QLED na świecie. Z danych firmy Samsung wynika też, że takie urządzenia sprzedają się o 2,5 raza lepiej niż modele z panelami OLED. 

Nie tylko Samsung – jak wypada konkurencja w 2020 roku? 

Najgroźniejszym rywalem Samsunga jest wywodzące się z tego samego kraju LG. W pierwszej połowie 2020 roku osiągnęło 17% udziału w ujęciu wartościowym oraz 11,7% w ujęciu ilościowym. W drugim kwartale jednak musiało uznać wyższość konkurenta z Chin, jakim jest TCL (ogólnie zajmujący trzecie miejsce w rankingu). 

Źródło: Yonhap News Agency, Samsung, informacja własna

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  12
  Exynosy na Europę, QLEDy walczące z bezkonkurencyjnymi OLEDami. Tak tak samsung jest królem.
  • avatar
   Lord_Krecitsqa
   3
   To była reklama.
   • avatar
    Erikson83
    3
    I co i Szajsung a jak. Hahaha. Już nigdy nie kupię szajsunga.
    • avatar
     cyna76
     3
     Litości , oznaczajcie takie "artykuły" jako reklama albo że jest to artykuł sponsorowany , dziwnym trafem od dzisiaj Samsung katuje reklamą o tej samej treści w TV (przed chwilą widziałem na Discovery)
     • avatar
      meatinaplasticsack
      0
      Parafrazując klasyka: "Any QLED-Samsung-TV that says 'I am king' is no a true king".