Mobile

Samsung ruszył z produkcją procesorów...Snapdragon 820

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Czy w związku z tym układ ten napędzać będzie między innymi Galaxy S7?

Snapdragon 820

Wygląda na to, że Samsung nie boi się nadmiaru prac. Koreański producent ogłosił właśnie, że zobowiązał się na zlecenie firmy Qualcomm przygotować procesory Snapdragon 820.

Co w całej informacji bardzo istotne, nie mówimy tutaj o planach, ale konkretnych już działaniach. Samsung ruszył już bowiem z masową produkcją wspomnianych układów. Obydwie firmy wracają tym samym do współpracy, która ostatnio nie wyglądała na szczególnie bliską. Samsung nie stawiał bowiem w swoich smartfonach na procesory Snapdragon, ale autorskie układy Exynos.

Snapdragon 820 produkowany będzie z wykorzystaniem drugiej generacji 14nm procesu FinFET, który, przynajmniej wedle zapowiedzi, pozwalać ma zmniejszyć zapotrzebowanie procesorów na energię o około 15%. Więcej informacji na temat Snapdragon 820 znajdziecie w naszej wcześniejszej publikacji.

Czy w związku z całą sytuacją omawiany układ napędzać będzie między innymi Galaxy S7? Spekuluje się o tym nie od dziś, niemniej nawet jeśli tak się stanie to zapewne przekonają się o tym klienci na wybranych tylko rynkach.

Źródło: theverge, androidauthority

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Qualcomm nie wyciągnął wniosków po pordukcji A9 od "japka" Ciekawe czy też będzie problem z baterią :D
 • avatar
  Spekuluje się o tym nie OD dziś^
  -4
 • avatar
  Samsung się cieszy, że ma kolejne zlecenie na faby, a Qualcomm się cieszy, że znalazł kontrahenta który mu procki wykona taniej i może lepiej. To wszystko. Obie strony są zadowolone z przepływu dularów i nic więcej to nie znaczy.