• benchmark.pl
 • newsy
 • Samsung pracuje nad dwoma wydajnymi tabletami z ekranami 2560 x 1600 piskeli

Samsung pracuje nad dwoma wydajnymi tabletami z ekranami 2560 x 1600 piskeli

przeczytasz w 1 min.

Nie jest tajemnicą, że w ofercie koreańskiego producenta dużo ważniejszą rolę od tabletów odgrywają smartfony. Być może wkrótce się to zmieni.

Samsung pracuje nad dwoma wydajnymi tabletami

Samsung to bez wątpienia jeden z największych graczy na rynku mobilnym. Nie jest jednak tajemnicą, że w ofercie koreańskiego producenta dużo ważniejszą rolę od tabletów odgrywają smartfony. Być może wkrótce się to zmieni.

Nowe tablety Samsunga pojawiają się dość systematycznie, ale nie są to urządzenia z najwyższej półki, czego przykładem mogą być chociażby nie tak dawno prezentowane modele Galaxy Tab 3. Najnowsze doniesienia wskazują jednak na to, że Samsung pracuje obecnie nad dwoma modelami, które będą mogły pochwalić się bardzo interesującą specyfikacją i najprawdopodobniej przeznaczone zostaną dla najbardziej wymagających użytkowników.

Przygotowywane urządzenia określane są kodowymi nazwami SM-P900 oraz P-600. Obydwa modele oferować miałyby ekrany o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, z tym, że różniłyby się one wielkością. W przypadku pierwszego z wymienionych użytkownicy mogliby liczyć na przekątną 12,2" (z obsługą rysika S-pen), a w modelu P-600 na nieco mniejszą, bo 10".

Nieoficjalne informacje sugerują także obecność bardzo wydajnych procesorów. SM-P900 napędzać ma bowiem Exynos 5 Octa, a P-600 nie mniej atrakcyjny Qualcomm Snapdragon 800.

Niestety na chwilę obecną wiadomo jedynie tyle. Jeśli jednak Samsung rzeczywiście pracuje nad tak ciekawymi urządzeniami (a przecieki mało kiedy okazują się chybione), to doskonałym miejscem do ich prezentacji będą wrześniowe targi IFA.

Źródło: phonearena, digitaltrends

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  4
  Po co się ograniczać, niech od razu dadzą 10240x7680...
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Ja ostatnio miałem okazję przetestować Xperia Tablet Z. Wysokie ppi się przydaje, strony w Full HD na 10' wyglądają bajecznie a obraz ostry jak brzytwa aczkolwiek większej niż to rozdzielczości bym nie pakował do 10' bo to tylko większe obciążenie układu graficznego a co za tym idzie mniejszy czas działania.
   • avatar
    Dragonik
    -1
    NA ch*j komu taka rozdzielczość?
    • avatar
     obcypl
     0
     O ile przeskok w jakości obrazu tabletów 10" pomiędzy "standardowym" 1280x800 a 1920x1080 jest kolosalny i zauważalny dla każdego, o tyle już dalsze zagęszczenie pixeli jest trochę jak megapixele w aparatach komórkowych... dla marketingu.
     Co do wątpliwych walorów wysokiego DPI: Jeśli tablet służy ci do rozrywki interaktywnej (gry, video itp) to faktycznie niemal dla każdego 1280x800 jest wystarczające.
     Jeśli obcujesz z tekstem (czytasz ebooki, oglądasz WWW) lub grafiką statyczną to w sekundę zaczniesz doceniać 1920x1080. Czcionki są mega ostre i czytelne. Obrazy się nie rozmazują.
     Mnie osobiście hDPI bardzo odpowiada ale nie dajmy się zwariować. Nie jestem skłonny oszaleć bo ktoś dał więcej niż FullHD w tablecie.