Ciekawostki

Smartfony w przyszłości według firmy Samsung - składany ekran i bezprzewodowe czujniki

przeczytasz w 1 min.

Firma Samsung podczas konferencji w USA prezentowała swoją wizję smartfona jutra. Jak się okazuje miałby on zawierać składany ekran.

samsung logo wizja smartfon przyszłości koncepcja wideo

Od czasu do czasu w sieci pojawiają się kolejne doniesienia o pracach nad tzw. smartfonami przyszłości. Ostatnio informowaliśmy o możliwości stosowania elastycznych ekranów OLED w smartfonach, a jeszcze wcześniej wspominaliśmy o elastycznych smartfonach Kinetic oraz Nokia Humanform.

Teraz przyszedł czas, na kolejne donosy o technologiach rodem z filmów Sci-Fi. Tym razem firma Samsung podczas konferencji w Stanach Zjednoczonych pokazała film prezentujący wizję firmy dotyczącą „smartfonów przyszłości”.

Na konferencji podczas prezentacji wizji Samsunga prezentowany był smartfon, który być może już za kilka lat może być jednym z przedstawicieli rodziny Galaxy S. Materiał wideo z prezentacji wyciekł do sieci i dzięki niemu możemy zobaczyć, jak Samsung widzi smartfony przyszłości.

Prezentowany koncept smartfona został wyposażony w trzy składane wyświetlacze, z czego główny wygląda jakby, był lekko zakrzywiony. Oczywiście nie oznacza to, że był to elastyczny ekran, oraz że w planach jest wykorzystywanie elastycznych wyświetlaczy. Z materiału można wywnioskować, że Samsung bardzo poważnie myśli nad zastosowaniem fotonicznych kryształków siłownika, które wykorzystywać powinny ekrany nowej generacji, aby poprawić zarówno jakość i możliwości ich dodatkowego wykorzystania.

Niezwykle ciekawie prezentuje się również koncepcja czujników, które miałby być dostępne w postaci plastrów, które korzystałyby jedynie z bezprzewodowych połączeń ze smartfonem.

 

Podoba wam się wizja smartfona przyszłości według firmy Samsung? Czy taka technologia ma szansę na wdrożenie w najbliższych latach?

Źródło: XbitLabs

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Wszystko ładnie pięknie ale dzisiejszy rozwój technologiczny zamiast skoków przyjął strategie malutkich kroczków do przodu zamiast skoków. Ciągle jesteśmy zarzucani informacjami w stylu super kondensator mega pojemne baterie .... niestety firmy zainwestowały w różne technologie i ich nie zmienią dopóki im się nie zwrócą z nawiązką

  Dziękujemy ekonomistom i chęci maksymalnego zysku.
  • avatar
   Dragonik
   3
   NA co komu takie newsy skoro o bateriach super wydajnych było już pare lat temu i co telefony ledwo 2 dni trzymają więc na takie ekrany poczekamy jeszcze ze 5 lat.
   • avatar
    irondick
    1
    To jak z konsolami. Mam MegaDriva zze stacją CD która działa bez przerwy ile to już lat? W międzyczasie Ps,Xbox, PS2 i wymiany laserów a Sega działa i działa...
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Elastyczne ekrany już dawno zostały zaprezentowane a póki co nie trafiły do ludu. Więc wstrzymałbym się z takimi konceptami a zaczął wydawać coś zmieniającego współczesny świat.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Smartfony w przyszłości według firmy Samsung - składany ekran i bezprzewodowe czujniki, jest to idealne rozwiązanie dla terrorystów chcących coś wysadzić lub chcących coś spalić xD
      • avatar
       Red23
       0
       Star Trek
       • avatar
        BARTOL48
        0
        Popłyneli :)