Telewizory

Samsung: szeroka gama telewizorów 4K - od 50 do 110 cali

przeczytasz w 1 min.

Rozdzielczość Ultra HD dla każdego?

Samsung 105 UHD curved TV

Podczas tegorocznej edycji targów Consumer Electronic Show firma Samsung zaprezentowała szeroką gamę nowych telewizorów. Pojawił się gigantyczny model z zakrzywionym, 105-calowym ekranem, a także elastyczny, 85-calowy Bendable OLED TV, który umożliwia zmianę kąta zakrzywienia ekranu „w locie”. Koreański producent pokazał także całą tegoroczną linię telewizorów o rozdzielczości Ultra HD – potencjalni nabywcy mogą przebierać spośród wielu modeli – począwszy od 50, a skończywszy nawet na 110 calach. 

Najbardziej zaawansowana seria otrzymała symbol U9000. To telewizory z zakrzywionymi wyświetlaczami 4K o przekątnych 55, 65 i 78 cali. Kąt zakrzywienia ekranu dostosowany jest według producenta do oglądania obrazu z odległości 3-4 metrów. Na uwagę zasługuje fakt, iż seria U9000 obsługuje standardy HDMI 2.0 i HEVC (H.265), co powinno przełożyć się na możliwość odtwarzania materiałów o rozdzielczości Ultra HD w prędkości 60 klatek na sekundę. Całości dopełnia moduł MHL 3.0 oraz usprawniony – jak zapewnia producent – konwerter materiałów SD i HD. Dostępny będzie także telewizor ze 110-calowym ekranem, jednak szczegóły na jego temat nie zostaly ujawnione.

Dla tych, którzy nie są miłośnikami zakrzywionych ekranów firma Samsung przygotowała także bardziej klasyczne propozycje. W skład serii U8550 wchodzą modele o przekątnych 50, 55, 60, 65 i 75 cali. Wszystkie one mają charakteryzować się obecnością większości najważniejszych funkcji i technologii zawartych w U9000, a jednocześnie mieć zaledwie 3 centymetry grubości i 7-milimetrową ramkę wokół wyświetlacza.

Samsung U9000 TV

Firma Samsung poinformowała również, że także platforma Smart Hub została odpowiednio dostosowana do telewizorów Ultra HD. System, dzięki czterordzeniowemu procesorowi, działać ma znacznie szybciej i obsługiwać nowe funkcje, jak chociażby wielozadaniowość. Użytkownicy otrzymają możliwość oglądania telewizji i jednoczesnego korzystania z innych aplikacji, jak YouTube czy przeglądarka internetowa.

Źródło: DigitalTrends, CNET

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Łukasz9365
  2
  wcurved
  • avatar
   kamil330i
   1
   Curved :)
   • avatar
    AndreoKomp
    1
    Widać po tych targach, że producenci idą ostro w 4K i zakrzywione ekrany. Nie wróże im dobrych wyników sprzedaży. Nie znam nikogo co by oglądał tak blisko TV, żeby potrzebował 4K. Nawet nie nikogo co by oglądał TV w odległości odpowiedniej do Full HD. Sam też nie oglądam, bo to dla mnie za blisko. Klienci wydaje mi się, że 4K jeszcze szybciej zweryfikują niż technologię 3D. Zakrzywienie już teraz ma bardzo wielu przeciwników. Nie ma się co dziwić, zalety tego zakrzywienia są tylko wtedy kiedy ogląda się TV blisko i w dwie osoby maks. Po za tym moim zdaniem dopiero przy proporcjach 21:9 jest sens takiego zakrzywienia. Naprawdę nie wiem, kto będzie kupował telewizory przeznaczone na 2014 rok.
    • avatar
     Clover
     0
     Wysyp tych nowych telewizorów ostatnio jest, ale to dobrze. Ceny spadną, a gdy LG wypuści 27" monitor 4k, a Nvidia kartę która obsłuży tą rozdzielczość w Crysis 3 to pójdę do sklepu.
     • avatar
      axelbest
      0
      Brałbym tą panią.