Smartfony

Samsung testuje już Galaxy S7 z procesorem Snapdragon 820

przeczytasz w 1 min.

Na całkowite odejście od autorskich procesorów Exynos jednak nie liczymy.

Galaxy S7 z procesorem Snapdragon 820

Wprawdzie Galaxy S6 to jeszcze rynkowa nowość, ale chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że producent pracuje już nad jego następcą. Nie dziwią też pierwsze doniesienia na temat tego, co może on oferować i w tym miejscu dodać trzeba, że wyglądają one bardzo interesująco.

Już w lipcu pojawiły się sugestie, iż Galaxy S7 może być napędzany, przynajmniej w jednym z wariantów, przez bliżej nieokreślony układ z rodziny Qualcomm Snapdragon. Potwierdzają to najnowsze informacje, które jednocześnie są zdecydowanie bardziej konkretne.

Wedle koreańskich źródeł, Samsung testuje już prototyp Galaxy S7 z procesorem Snapdragon 820. To wykonana w 14nm procesie technologicznym i mająca napędzać przyszłoroczne smartfony z najwyższej półki konstrukcja wyposażona w grafikę Adreno 530. Być może producent nie skusił się jednak na przywołany procesor ze względu na samą wydajność, a zapewnienia, iż będzie on zdecydowanie mniej łakomy na energię niż Snapdragon 810, a dodatkowo uniknie problemów z przegrzewaniem się.

Jeśli Snapdragon 820 wypadnie w testach pozytywnie to Samsung rzeczywiście można ponownie nawiązać z firmą Qualcomm współpracę. Na całkowite odejście od autorskich procesorów Exynos jednak nie liczymy.

Źródło: sammobile, techspot

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  snilmerg
  8
  W moich oczach ta firma osiąga (jak po mału 3/4 rynku) ostre dno sypiąc ciemnej masie 3 razy w roku nową wersję która między Bogiem a prawdą, nie oferuje prawie nic nowego. Nie mniej jednak nazywana jest rewolucją za każdym razem.
  • avatar
   Q'bot
   2
   Niebawem osiągną takie numerki jak karty graficzne ^^
   • avatar
    Franz
    0
    Jedyny pożytek z tej 820 to mniejsze zużycie energii, bo wydajności większej aktualnie nie potrzeba w smartfonach.
    • avatar
     edvinoxic
     0
     to oczywiste,nic sie nie robi na pstryknięcie palcow, ale to tez jest postęp...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      to będzie maszynka którą sobie wezme