Smartfony

Samsung wprowadza aplikację chroniącą wzrok

przeczytasz w 1 min.

Smartfony i tablety nie mają dobrego wpływu na wzrok. Samsung wydał aplikację Safety Screen, która na tym właśnie problemie się koncentruje.

Szybki rozwój nowych technologii to z wielu powodów coś bardzo dobrego. Zawsze bywają jednak nie tylko blaski, ale i cienie. W tym przypadku jednym z takowych jest bez wątpienia fakt, iż nasze oczy każdego dnia narażone są na wielki wysiłek. Coraz większy udział mają w tym smartfony i tablety, czemu przynajmniej częściowo zaradzić chce Samsung.

Wedle raportów organizacji Vision Council szybko rośnie liczba osób cierpiących na krótkowzroczność. Przyczyn szukać można nie tylko na podłożu genetycznym, ale i środowiskowym. Czynności wykonywane bezpośrednio przed oczami mogą mieć tu duże znacznie, a nie da się ukryć, że przy małych ekranach smartfonów i tabletów spędzamy wiele czasu.

I właśnie tutaj z pomocą przychodzić ma aplikacja Samsung Safety Screen. Działa ona w tle tak, aby nie przeszkadzać w jakiejkolwiek pracy. Jednocześnie jednak cały czas sprawdza odległość między twarzą użytkownika a urządzeniem. Jeśli wykryje, że trzymamy je zbyt blisko oczu, włącza się automatyczna animacja i wygasza ekran. Odblokowanie następuje dopiero wtedy, gdy urządzenie znajdzie się w minimalnej zalecanej odległości od oczu. Nawet jeśli komuś nie wydaje się to przydatne, warto pomyśleć na przykład o dzieciach.

Safety Screen aplikacja screen

„Intensywność korzystania z urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe czy tablety, rośnie błyskawicznie we wszystkich grupach wiekowych. Urządzenia te służą nie tylko do rozrywki – gier lub oglądania filmów – ale także do edukacji. Wiele szkół wprowadziło już tablety, jako pomoce naukowe wymagane programem nauczania. Zauważyliśmy, że dzieci często trzymają je zbyt blisko oczu, co może być szkodliwe dla wzroku. Dlatego firma Samsung stara się zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów. Dziś wprowadzamy innowacyjną aplikację, która pomaga chronić wzrok użytkowników, przypominając im o konieczności zachowania właściwej odległości od ekranu urządzenia.”

Samsung Safety Screen zasila grono aplikacji na Androida. Dostępna jest bowiem właśnie na tej platformie. Szukać możecie jej w sklepie Google Play.

Źródło: Samsung

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  8
  pewnie korzysta z czujnika zbliżeniowego, nic trudnego do napisania.
  Pomysł ciekawy.
  • avatar
   BluePandoraBox
   3
   zamiast zmieniać profil kolorów to blokuje ekran, no naprawdę rewelka :P
   • avatar
    mutissj
    1
    f.lux
    • avatar
     krystianbog
     1
     W dzieciństwie wpajano mi, żebym nie siedział zbyt blisko telewizora bo popsuje sobie oczy... Ciekawe co babcia by powiedziała gdyby zobaczyły mnie z Oculusem na twarzy.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Samsung Safety Screen to naprawdę przydatna aplikacja. Dobrze, że Samsung skupia się nie tylko na urządzeniach ale również poprzez innowacyjne rozwiązania stara się wprowadzać takie rozwiązania jak w przypadku tej aplikacji, która myślę, że zadowoli każdego użytkownika zarówno smartfonów czy tabletów. Ambasador marki Samsung.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Już teraz np. w Samsungu Tab S2 mamy tryb ułatwiający czytanie. Dostosowuje on natężenie światła i nasycenie kolorów dzięki czemu wzrok użytkownika tak szybko się nie męczy a czytanie na tablecie sprawia przyjemność.