Routery

Sapido GR-1736: dwupasmowy router gigabitowy z dwoma USB i obsługą AirPlay - cena

przeczytasz w 2 min.

Router dla bardziej wymagających

W ofercie firmy Sapido pojawiło się nowe urządzenie - GR-1736 - dwupasmowy, gigabitowy router bezprzewodowy przeznaczony do standardowych zastosowań.

Sapido GR-1736 to bezprzewodowy, dwupasmowy router pozwalający na przesyłanie danych z prędkością do 300 Mbps na pasmach 2,4 oraz 5 GHz. Urządzenie wyposażone zostało w czteroportowy switch, mający, jak zapewnia producent, gwarantować prędkość równą nawet 1000 Mbps. 

Sapido GR-1736 router przód

Router ten wyposażony jest w cztery porty LAN, jeden WAN oraz dwa USB. Do tych ostatnich podłączyć można modem 3G/4G lub smartfona i współdzielić połączenie, co jest kolejną ważną cechą tego modelu.

Sapido GR-1736 dwupasmowy router gigabitowy schemat możliwe połączenia

Do portów USB podpiąć można także głośniki i korzystając z AirPlay odtwarzać muzykę przechowywaną w urządzeniu mobilnym lub na komputerze.

Sapido GR-1736 dwupasmowy router gigabitowy schemat airplay

Wśród dodatkowej funkcjonalności routera Sapido GR-1736 warto zwrócić uwagę na funkcję nadzoru elektronicznego poprzez kamerę internetową. Urządzenie wyposażono również we wbudowany serwer Samba, mający pozwalać na bardzo szybkie i bezproblemowe współdzielenie plików w sieci.

Sapido GR-1736 dwupasmowy router gigabitowy schemat aircloud monitor

Sapido GR-1736 może jednak pracować nie tylko jako router (w standardach 802.11 b/g/n), ale również jako punkt dostępowy oraz w trybie WDS.

Sapido GR-1736 router bok

Dwie anteny (5dBi) zagwarantować mają z kolei odpowiednio szeroki zasięg. Bezpieczeństwo gwarantować ma natomiast wsparcie dla standardu WPA2, WPA i WEP. 

Sapido GR-1736 router tył

Router Sapido GR-1736 pojawił się już na polskim rynku, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 330 złotych. Producent obejmuje urządzenie 24-miesięczną gwarancją.
 

Więcej o routerach:

Źródło: Sapido

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Maciej Lewczuk
  1
  Gdyby tak jeszcze wygląd poprawili to byłoby dobrze...
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Router moze jest na kablu z gbit ale nie full gbit.
   • avatar
    syrian
    -3
    "... oraz w trybie WDS." to jakis nowy tryb czy chodzi o WPS ?
    • avatar
     cooger
     0
     Sapido jest nieco niedoceniane w Polsce a ma w ofercie bardzo fajne urządzenia, często z unikalnymi funkcjami - jak choćby ten monitoring przy użyciu kamerki USB. Poza tym wydajność radiowa ich urządzeń jest znakomita a ceny w stosunku do funkcjonalności i wydajności są niskie. Jedyne co to ten design :/ na całe szczęście routera zazwyczaj nie stawia się na widoku.