Karty graficzne

Sapphire przygotowuje kartę Radeon RX 5700 XT Nitro+ OC - mamy zdjęcia

przeczytasz w 1 min.

Karta Nitro+ OC nie tylko zostanie fabrycznie przyspieszona, ale dodatkowo ma wykorzystywać rozbudowane chłodzenie. Karta oficjalnie zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Na rynku nie brakuje niereferencyjnych wersji karty Radeon RX 5700 XT – w przypadku firmy Sapphire póki co dostępny jest tylko model Radeon RX 5700 XT Pulse. Wiemy jednak, że na tym producent nie poprzestanie i przygotowuje model Nitro. Czego możemy się spodziewać?

Radeon RX 5700 XT Nitro+ OC, bo właśnie o nim mowa, ma uplasować się w czołówce niereferencyjnych modeli. Nowa karta wykorzystuje autorskie chłodzenie, które przypomina konstrukcje stosowane we wcześniejszych akceleratorach Nitro.

Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ OC

Producent zastosował masywny radiator, kilka rurek cieplnych, a na aktywną część coolera składają się trzy wentylatory. Chłodzenie schowano pod plastikową obudową, a na rewersie zainstalowano płytkę backplate.

Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ OC

Na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Navi 10 XT oraz 8 GB pamięci wideo GDDR6 256-bit. Wersja Nitro+ OC została fabrycznie podkręcona, ale dokładne wartości jeszcze nie są nam znane.

Do dyspozycji oddano po dwa wyjścia HDMI 2.0b i DisplayPort 1.4. Warto również wspomnieć, że do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie dwóch 8-pinowych wtyczek zasilających.

Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ OC - cena i dostępność

Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ OC

Nieoficjalnie wiadomo, że model Radeon RX 5700 XT Nitro+ OC trafi do sprzedaży 16 września w cenie 479 euro (a przynajmniej taką wycenę sugeruje francuska strona sklepu Amazon, gdzie już pojawiła się ta wersja).

Źródło: Amazon, VideoCardz

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  -2
  Widzę że dalej dają beznadziejnie głośne wentylatory z rxów.
  • avatar
   scoobydoo19911
   0
   Jak radeon to tylko i wyłącznie szafir :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Sapphire jest partnerem wyłącznym dla AMD, podobnie jak EVGA dla nVidii. Jeśli któryś producent dostaje od AMD selekty GPU to w pierwszej kolejności jest to Sapphire.