Karty graficzne

Radeon RX 6900 XT w wyjątkowej wersji - Sapphire przygotowuje potężną konstrukcję

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Na tą kartę czekało sporo entuzjastów! Firma Sapphire przygotowuje specjalną wersję modelu Radeon RX 6900 XT, która ma szansę zainteresować najbardziej wymagających graczy.

Radeon RX 6900 XT to topowa karta graficzna, która powinna spełnić oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Akcelerator doczekał się licznych niereferencyjnych wersji, ale niebawem na rynku pojawi się jeszcze jeden model.

Radeon RX6900 XT w wersji Sapphire Toxic 

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o model Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic, który uplasuje się powyżej wersji Sapphire Radeon RX 6900 XT Nitro+. Co prawda na premierę karty przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale producent postanowił już teraz uchylić rąbka tajemnicy na temat nowej konstrukcji.

Wersja Toxic korzysta z autorskiego chłodzenia z dużym wentylatorem, który schowano pod charakterystyczną, żebrowaną osłoną (na zdjęciu widać tylko jeden wentylator, co może wskazywać, że producent zastosował chłodzenie typu AiO). Dodatkowo na rewersie laminatu znalazła się metalowa płytka backplate.

Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic

Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic

Nowy model wyróżnia się czymś jeszcze. Karta wymaga podłączenia trzech wtyczek zasilających, ale w dosyć nietypowej konfiguracji – producent zastosował dwa 8-pinowe wtyki i jeden 6-pinowy (w teorii do karty może być dostarczone nawet 450 W mocy, więc nie powinno zabraknąć energii elektrycznej do mocnego podkręcania).

Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic

Czego jeszcze możemy się spodziewać? Toxic korzysta ze zmodyfikowanego projektu płytki drukowanej – rzecz jasna znajdziemy tu rdzeń AMD Navi 21 XTX i 16 GB pamięci GDDR6 256-bit (i to pewnie w mocno podkręconej wersji). Do tego przydałaby się mocna sekcja zasilania.

Czy nasze podejrzewania okażą się słuszne? Przekonamy się w środę, bo wtedy model Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic ma ujrzeć światło dzienne.

Źródło: Twitter @ SapphireTech, Weibo @ Sapphire

Zobacz więcej o kartach graficznych:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  greghostor
  "Mocno podkręcony" hahaha, ale cena +50%
  6
 • avatar
  que_pasa
  Poproszę zwykłą ale do kupienia
  4
 • avatar
  Mario2k
  Co będzie z Toxic'a poza nazwą ? OC +50MHz czy jakieś inne wspaniałe osiągnięcia ?
  3
 • avatar
  Blejd
  Przekonamy się w środę, bo wtedy model Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic ma ujrzeć światło dzienne.

  No raczej nie :D
  1
 • avatar
  Ciekawski_
  Już przed premierą mogę napisać, że na 99% to będzie najmocniejszy.najlepszy model Navi21. Sapphire nie ma w zasadzie konkurencji, jeśli chodzi o jakość swoich Radeonów.
  Inna sprawa, że tej karty też pewnie nie kupimy za szybko, a jeśli jakimś cudem się uda, to obstawiam cenę w okolicach 10000zł.
  1
 • avatar
  pawluto
  Są teraz jakeiś karty bez "podkręcania" ???
  1
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  kolejna konstrukcja do koparek. super :)
  1
 • avatar
  alien666
  E tam Sapphire.Ja od lat kupuję XFX i nie mam na co narzekać :)
  1
 • avatar
  Erikson83
  Gdzie u marsa czy jowisza ?
 • avatar
  PC3.06GHz
  A będą w sklepach? Czy górnicy wykupią wszystkie?
 • avatar
  Goldengecko
  W dzisiejszych czasach na Benchmarku nie powinno być tekstu że zaspokoi wymagania najbardziej wymagających graczy (bo jej nie dostaną) Tylko zaspokoi wymagania najbardziej wymagających górników