Zasilacze

Seasonic PRIME - topowe zasilacze z certyfikatem 80+ Titanium

z dnia 12-01-2016
Kamil Zych | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Seasonic jako kolejny producent pokazuje zasilacze z najwyższą normą sprawności 80 PLUS Titanium.

Seasonic jest jedną z największych firm zajmujących się produkcją zasilaczy, przy czym cieszy się świetną renomą. Na targach CES postanowił pokazać flagową serię zasilaczy.

Seasonic Prime – to zasilacze skierowane do najbardziej wymagających klientów. Znany producent postanowił zaoferować swoim klientom możliwość wyboru między jednostkami, których sprawność mieści się w normach Titanium oraz Platinum certyfikatu 80+. Ponadto przewidziane są jeszcze dwa modele, które mają być chłodzone pasywnie.

Zasilacze będą występować w wariantach o różnej mocy, dla serii Titanium będzie to od 650 W do 1000 W, a w przypadku tej o niższej sprawności, widełki rozszerzają się od 550 W do 1200 W. Model pasywny będzie dostępny w dwóch wersjach - 400 W i 550 W.

Modele te są niejako odpowiedzią na Tytanową konkurencję, więc Seasonic musiał bardzo się postarać, by jej dorównać. Zasilacze, poza wysokimi normami sprawności, posiadać będą oczywiście bogate, w pełni modularne okablowanie. Wersje z wentylatorem chłodzone będą w systemie półpasywnym - do 45% obciążenia wentylator nie będzie się obracał.

Producent pochwalił się również wnętrzem zasilaczy. Jak przystało na topowy produkt wielkiego producenta wszystko zostało starannie poukładane, tak by przepływ powietrza był jak najlepszy. Gniazda modularnego okablowania zostały umieszczone na oddzielnej płytce PCB. Warto wspomnieć o zwiększonym czasie podtrzymania powyżej 30 milisekund.

Data pojawienia się zasilaczy na półkach sklepowych nie jest znana. Niewiadomą pozostaje także cena, wiemy natomiast, że zasilacze objęte zostaną 10-letnią gwarancją

Źródło: Seasonic

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Seasonic robi jedne z najlepszych zasilaczy i o całkiem przyzwoitych cenach, chociaż powyższe Titanium może już być całkiem drogie... za luksus się płaci, bo czemu Silver czy nawet Gold miałby nie wystarczyć...
  Zaloguj się
 • avatar
  może w końcu wypuszczą jakiś dobry i cichy zasilacz, bo ostatni model "seasonic snow silent" wcale cichy nie był ( choć "napięciowo" dorównywał zasilaczom cyfrowym )

  Przełącznik trybu wentylatora dostępny z zewnątrz się bardzo podoba i ceni.

  Alę martwię się o pracę wentylatora po większych obciążeniach, w porównaniu do konkurencji np taki SF leadex platinum 550W potrafią mieć tylko 650rpm przy 90% obciążenia.
  Zaloguj się
 • avatar
  IC1979
  zgadzam się