Gry

Seria Deus Ex nie umarła

przeczytasz w 1 min.

David Anofossi, CEO Eidos Montreal, przekazał optymistyczne informacje. Seria Deus Ex doczeka się nowej odsłony, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Seria Deus Ex jest z nami od wielu lat, w trakcie których zjednała sobie szerokie grono sympatyków. Czy będzie im dane cieszyć się z kolejnej odsłony? Tak, ale nie w najbliższej przyszłości.

Nie jest tajemnicą, iż sprzedaż wydanego w 2016 roku Deus Ex: Rozłam ludzkości okazała się słabsza od oczekiwań. W styczniu pojawiły się doniesienia na temat prac studia Eidos Montreal nad kilkoma projektami (najważniejszym jest obecnie nowy Tomb Raider) i odsunięciu cyklu Deus Ex na dalszy plan. Nie oznacza to jednak najgorszego.

Podczas rozmowy z Electric Playground, David Anofossi (CEO Eidos Montreal) zapewnił, iż Deus Ex powróci. To marka, która jest bardzo ważna dla całej ekipy. Należy się jej odpowiedni szacunek, a przede wszystkim potrzebna czasu i rąk do pracy, które zrealizują wykreowaną wizję.

„Deus Ex nie jest martwy. Musimy tylko pomyśleć o jego przyszłości i zrobić to jak najlepiej, z szacunkiem do marki.”

Trudno mówić tutaj o konkretach, ale dla największych fanów Deus Ex to z pewnością uspokajające wieści. Co ciekawe, w bardzo podobnym tonie wypowiadał się nie tak dawno Yosuke Matsuda ze Square Enix.

Źródło: psu

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michał 06
  1
  Deus ex pierwszy jest zarąbisty :)
  • avatar
   Zwis88
   -1
   Tyle że ostatni deus to był jakiś pokraczny wypierd, nie dość ze źle zoptymalizowany, w Pradze myślałem że wylewu dostanę jak mi idąć gra freezowała na sekundę albo dwie co chwilę, to jeszcze uproszczony względem poprzednich, ponadto krótki, do tego naszpikowany słabymi DLC, z mikropłatnościami i jeszcze kończy się jak jakiś serial, zresztą o tej grze świadczy gdzie skończyła 1,5 roku po premierze - w koszu w biedronce za 20 zł
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Grałem we wszystkie części i moim zdaniem ostatnia część była niezła, z pewnością dużo bardziej mi się podobała od HR.