Systemy operacyjne

Service Pack 2 do Windows Vista już w kwietniu 2009

przeczytasz w 1 min.

Jest całkiem możliwe, że drugi Service Pack do Visty zostanie wypuszczony już w kiwetniu, a wersja RC (Release candidate) pojawi się w lutym. W przeciwieństwie do SP1, który skupił się na zwiększeniu wydajności i błędach, SP2 ma zwiększyć funkcjonalność systemu.

Źródła serwisu Fudzilla sugerują, że zostanie zwiększone wsparcie dla Blu-ray, jak również nowe funkcje związane z siecią WiFi nazwane "Windows Connect Now". Oprócz tego zobaczymy jeszcze Windows Search 4.0 oraz wsparcie dla Bluetooth 2.1.

Decyzja o wypuszczeniu RC już w lutym nie powinna dziwić, ponieważ Microsoft skupia się teraz na odzyskiwaniu pieniędzy straconych poprzez wypuszczenie Windows Vista. Wprowadzenie nowych poprawek do systemu i zwiększenie jego funkcjonalności ma również na celu odbudowanie wizerunku firmy przed pojawieniem się na rynku Windows 7.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Nic szczególnego, chyba daruję sobie jego instalację dopóki gry nie będą go wymagały.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Wedlug mnie nie maja pomyslu co zrobic z Vista a zainwestowali kupe pieniedzy w ten system i ich teraz boli....
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Gdyby skupili się na modularności samego jądra, ilości instalowanych sterowników (nie wszyscy potrzebują wszystkich sterowników, tym bardziej że większość urządzeń i tak ma swoje "płyty instalacyjne"), bo ileśsetmega sterowników to przesada, to byłoby lepiej.
    Nowe "rewolucyjne" funkcje które działają tak samo jak stare tylko inaczej wyglądają tylko wkurzają ludzi.
    Wiele osób narzeka na linuxa bo nie ma na nim rzeczy które chodzą pod windowsem (powiedzmy). Jednak windows nigdy nie miał managera pakietów i nie wygląda na to aby to się mogło kiedyś zmienić. Gdyby instalacja i odinstalowanie programu nie zostawiało nic w systemie, to system byłby znacznie bardziej stabilny.
    Tego potrzeba M$.
    • avatar
     Szymon331
     0
     Microsoft coś tam robi. Mnie po zainstalowaniu kilku poprawek wynik w 3D Mark 06 wzrósł bagatela 200pkt. Jednak service pack kojarzy mi się raczej z poprawkami dotyczącymi wydajności a nie wwalaniem ogromnej ilości śmieci na dysk.