• benchmark.pl
 • Foto
 • Pozowanie do zdjęć odzieży - poziom najwyższy - tak to się robi w Chinach
Foto

Pozowanie do zdjęć odzieży - poziom najwyższy - tak to się robi w Chinach

przeczytasz w 1 min.

Jak szybko modelka może zmieniać pozy? Bardzo szybko, a w Chinach nawet jeszcze szybciej.

Chiny to kraj wielkich liczb, wielkich planów i wielkich pieniędzy. Ale też ciężkiej i szybkiej pracy jeśli chce się utrzymać w branży. Modelki, które pozują w branży odzieżowej, nie mogą pozwolić sobie nawet na chwilę wytchnienia. Wynagrodzenie jest spore, bo nawet 1500 dolarów, ale zobaczcie jakiego wysiłku to wymaga.

Modelki, które przebierają się w stroje reklamowane w internetowym sklepie Taobao, muszą w ciągu dnia założyć nawet do 150 różnych kreacji i ustawić się przed fotografem w nawet 700 pozycjach. Minuta na przebranie i 10 minut na posiłek to jedyne chwile wytchnienia na jakie mogą sobie pozwolić w ciągu takiego dnia pracy.

To oczywiście jest możliwe nie tylko dzięki wyćwiczeniu modelki i wręcz automatycznym ruchom ciała. A także temu, że stale pozuje jedna osoba, która już wie jak się ustawić i nie trzeba przy niej wszystkiego na nowo ustawiać.

Ten kto miał okazję fotografować większą liczbę ludzi, jeden po drugim, wie jak wiele czasu traci się na ustawienie pozy za każdym razem. W przypadku nawet dobrze współpracującej osoby wykonanie kilku czy kilkunastu różnych ujęć nie jest proste. Ale nie w przypadku modelek pracujących dla Taobao.

Aż chciałoby się, żeby w urzędach sprawy były załatwiane w takim tempie.

Na filmikach widać, że nie wszystkie pozy udaje się uwiecznić. Jednak przy takim tempie pracy można mieć pewność, że udanych zdjęć i tak będzie wystarczająca liczba.

Oczywiście szybkie pozowanie nie jest czymś co zdarza się tylko w Chinach. Fotomodelki najwyższej klasy nie odmówią, gdy fotograf zaproponuje im taką szybką sesję. W pewnych sytuacjach, gdy chcemy uchwycić dynamikę, niekoniecznie do katalogu odzieżowego, momentalne przybieranie coraz to nowych póz i improwizacja jest wręcz wskazana.

Źródło: Chinadaily

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darioz
  12
  Brałbym je wszystkie we wszystkich pozycjach!!!!!!!!!!
  • avatar
   Marucins
   0
   Wspaniałe.
   Brakuje takich kursów na naszym polskim YT.
   Pomysł na kanał, niech id*otki zaczną prowadzić taki kanał jak profesjonalnie (aby efekt można było porównać do tych filmów) pozować do zdjęć.
   • avatar
    Himoto
    0
    Ten styl [tak bo takie zmienianie pozy w tym tempie to jest już styl pozowania] wyewoluował właśnie z braku czasy, dużo nowych modeli chce jak najszybciej zaliczyć daną sesje/robotę, potem przebranie w swoje ciuchy w auto i do następnej roboty/sesji zdjęciowej.
    Po 2-3 dniach takiej pracy może mieć dalsze 4 dni wolne, dalej pracować w modelingu lub jak to czasem ma miejsce - pracować w prywatnym nauczaniu np. języka angielskiego.

    Jest to troszkę szaleńcze tempo życia ale niektórzy wola taki styl pracy niż np. 5 dni po 8h :).
    • avatar
     mosiek312
     0
     Zawsze mi się wydawało, że najtrudniej jest uchwycić ruch fotografując, ale sesje modowe to też nie pikuś. Otwieram z kumplem sklep internetowy z ubraniami i robię kurs na eduwebie, żeby umieć je zachęcająco sfotografować.