• benchmark.pl
  • Gry
  • Co z tego, że Shenmue 3 zbiera kiepskie recenzje? Shenmue 4 już jest w planach
Gry

Co z tego, że Shenmue 3 zbiera kiepskie recenzje? Shenmue 4 już jest w planach

przeczytasz w 1 min.

Miał być hit, ale recenzenci mówią wprost: Shenmue III mogło być dużo lepsze. Mimo to Yu Suzuki nie zamierza porzucać swojej serii, która w tym roku wróciła po 18 latach.

Gra Shenmue III już po premierze - recenzenci: mogło być lepiej

Shenmue III to najnowsza odsłona serii, która na przełomie wieków przyłożyła się do tego, że dziś tak popularne są gry akcji z otwartym światem. Aby dowiedzieć się, co później Ryo Hazuki napotkał na swojej drodze, musieliśmy czekać aż 18 lat i zdania na temat tego, czy było warto, są dość mocno podzielone. Jedni recenzenci widzą w tym tytule wiele dobrych cech, inni nie przestają narzekać. 

Dający się lubić bohaterowie, emocjonujące pojedynki i ciekawa opowieść to niektóre z największych atutów gry Shenmue III, która w tym tygodniu zadebiutowała na pecetach i konsolach PlayStation 4. Sztucznie wydłużana fabuła, rozwiązania techniczne sprzed dwóch dekad i nie zawsze ciesząca oczy oprawa wizualna sprawiły jednak, że ostateczny odbiór nie jest tak dobry, jak mógłby być. Efektem jest średnia ocen na poziomie zaledwie 6,9 na 10. 

Jeszcze nie ma zapowiedzi, ale są plany, by Shenmue IV powstało

Tworząc tę nową odsłonę Yu Suzuki jednak najwyraźniej bawił się wyśmienicie, bo już teraz zapowiada, że zamierza opracować Shenmue IV. W czwartej części poznać mamy finał opowieści, której głównym bohaterem jest Ryo. Oczywiście zupełnie nie zaskakuje to, że autor ma takie plany – pytanie brzmi jednak: czy naprawdę tego potrzebujemy? Być może są serie, których nie warto wskrzeszać i są tytuły, które wypada porzucić, aby nie odbierać im dobrej sławy. 

A może nie podzielacie tego sceptycyzmu? Wszak jedną z najmocniejszych stron Shemue jest właśnie opowieść i może dobrze byłoby poznać jej zakończenie? Jesteśmy ciekawi, jakie jest wasze zdanie na ten temat – dajcie znać w komentarzach!

Źródło: VG247, Metacritic, informacja własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    hideo
    2
    może to nie jest najlepsza gra ale zdecydowanie chwyta za serducho - piękno Azji i te postaci