• benchmark.pl
  • Foto
  • Wyszukiwarka zdjęć Shutterdial - jedno pytanie - miliony odpowiedzi
Foto

Wyszukiwarka zdjęć Shutterdial - jedno pytanie - miliony odpowiedzi

przeczytasz w 1 min.

Współpracuje z bazą zdjęć Flickr

Shutterdial

Wyszukiwanie zdjęć, które odpowiadają naszym oczekiwaniom to trudne zadanie, a także pożądana cecha każdego serwisu internetowej galerii foto. Dostrzegli to twórcy Flickr, który wzbogacił się o dużo lepszy niż wcześniej mechanizm wyszukiwania. Nadal jednak brakuje w nim funkcji wyszukiwania zdjęć na podstawie nie tylko tematyki, ale i ustawień aparatu. Na szczęście jest Shutterdial, dzieło webdesignera,programisty i grafika Tianhe Yanga. Jest to oryginalna wyszukiwarka zdjęć z bazy danych Flickr. Pytanie jest jedno, należy tylko zmienić w nim kilka słów i liczb, by uzyskać listę interesujących nas zdjęć.

Shutterdial zgodnie z regulaminem Flickr może posiłkować się jedynie zdjęciami, które są upublicznione i które mogą być wykorzystywane przez oprogramowanie zewnętrzne. Zdjęć oznaczonych jako prywatne nie przeszukuje.

Shutterdial pytanie
Zmieniać można podkreślone słowa. Niektóre trzeba wpisać wprost, a inne można zmienić za pomocą suwaków.

Liczymy na to, że projekt będzie się rozwijał, a kluczowe pytanie będzie rozbudowane, gdyż brakuje w nim jeszcze kilku istotnych informacji. Na przykład marki aparatu, lokalizacji, a może nawet dostępu do baz zdjęć z różnych galerii internetowych. Zakładamy, że estetyka witryny nie ucierpi na rozbudowie funkcjonalności Shutterdial.

Źródło: shutterdial.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Varso
    3
    Dodać do wyszukiwarki kilka atrybutów filtrujących po danych z EXIFa i raptem wielkie halo