Oprogramowanie

Signal to teraz także bezpieczny komunikator na komputer

przeczytasz w 1 min.

Jest już Signal Desktop na Windows, Linux i macOS – samodzielna aplikacja komunikatora, który poprzez szyfrowanie zapewnia rozmówcom prywatność.

Zespół rozwijający komunikator Signal długo kazał nam czekać na desktopową aplikację. Ci jednak, którym prywatność nie jest obojętna, z pewnością ucieszą się (nawet pomimo tego, że ich cierpliwość została poddana próbie) z powodu debiutu takiego programu.

Od kilku dni dostępny do pobrania jest już Signal Dekstop, czyli przystosowana do komputerów stacjonarnych i laptopów wersja komunikatora internetowego. Pozwala on prowadzić konwersacje bez konieczności uruchamiania przeglądarki na urządzeniach z systemami Windows 10, 8.1 i 7, macOS (od wersji 10.9 wzwyż) oraz dystrybucjach Linux obsługujących APT (np. Ubuntu czy Debian).

Pobierz Signal na komputer z systemem Windows, Mac lub Linux

Pobierz Signal Desktop

Signal, czyli bezpieczny komunikator z szyfrowaniem do prywatnych rozmów

To, co wyróżnia Signal na tle innych komunikatorów, to podkreślone znaczenie prywatności użytkowników. Konkretnie wykorzystywane jest tutaj szyfrowanie typu „end-to-end”, co oznacza, że praktycznie nie ma możliwości, by ktoś podsłuchał wiadomość „po drodze”. 

Signal to także prosty, ale estetyczny interfejs i intuicyjna obsługa. Dodajmy, że aplikacja w wersji desktopowej pozwala wyłącznie na prowadzenie rozmów tekstowych (w duecie i w grupie, stałych i tymczasowych). Dostępna jest jednak również aplikacja mobilna Signal Private Messenger (z obsługą rozmów głosowych i wideo).

Źródło: Signal Blog

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  labik
  -4
  Zapewne w programie jest "furtka" stworzona przez twórców w razie wu.
  • avatar
   władek
   0
   Wersja na androida "zjadała" mi smsy, tzn. nie było ich, a nadawca otrzymywał potwierdzenie o odebraniu.