SSD

Silicon-Power: wydajny i bezpieczny dysk SSD

przeczytasz w 1 min.

Kolejny dysk SSD od nowego producenta? Niekoniecznie - Silicon Power postarał się, aby jego produkt nie był jedynie przeciętną pamięcią. Wyposażył go w technologie poprawiające wydajność i zwiększające bezpieczeństwo danych.

Silicon-Power E 20 zgodny jest ze standardem 2,5-calowych dysków (wymiary 100 x 70 x 9.5 mm) i waży 70 gramów. Będzie dostępny w czterech wersjach różniących się pojemnością - 32 GB, 64 GB, 128 GB i 256 GB.

Według danych producenta, transfer dysku sięga 250 MB/s podczas odczytu danych oraz 230 MB/s przy zapisie. Wspierana jest diagnostyka S.M.A.R.T. oraz technologia TRIM, z którego to powodu urządzenie najlepiej wypadnie pracując w systemie Windows 7. Aby dysk nie był "wąskim gardłem" w sytuacjach, gdy wymagana jest wysoka wydajność zapisu, zastosowano w nim pamięć podręczną zbudowaną z modułów DDR2 DRAM. Zastosowanie pamięci podręcznej wpływa również w oczywisty sposób na żywotność dysku.

O bezpieczeństwo danych dba nie tylko monitoring stanu, a także korekcja błędów ECC oraz układ wykrywający wahania prądu podawanego przez zasilacz. Pozwala to zabezpieczyć dysk przed ewentualnymi fluktuacjami zasilania, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia zapisanych danych.

Urządzenie będzie objęte 2-letnią gwarancją producenta. Cena anidokładna data premiery sklepowej nie są jeszcze znane.
 

Źródło: Silicon-Power

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rolandwally83
  0
  Wszystko pięknie ale nasuwa mi się jedno pytanie dlaczego standardowe dyski mają min 36 miesięcy gwarancji a ssd tylko 24 miesiące?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ocz,G.Skill i patriot maja po 3 lata i pewnie jak poszukasz to pewnie i większość dobrych firm tez tyle ma. a co do ograniczonej ilości zapisu to poczytaj trochę na temat ssd zanim zrobisz panikę na temat ilości zapisów.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    '...układ wykrywający wahania prądu podawanego przez zasilacz.'

    Bez sensu. Prąd zawsze będzie miał wahania w zależności czy dysk pracuje czy jest w idle. Co innego napięcie. Powinni to nazwać układ wykrywający wahania napięcia.
    • avatar
     SoundsGreat
     0
     Cóż to za marka :>