Chłodzenie

SilverStone TP02-M2 - niedrogi sposób na schłodzenie dysku SSD M.2

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

SilverStone TP02-M2 pasuje do wszystkich najpopularniejszych dysków SSD M.2, a w przypadku topowych modeli pozwala zapobiegać spadkom wydajności.

Producenci coraz częściej stosują w swoich nośnikach SSD M.2 niewielkie radiatory, które wspomagają odprowadzanie ciepła i zapobiegają przegrzewaniu konstrukcji. Co w przypadku, gdy dany model nie ma takiego radiatora? Można sięgnąć po dodatkowe chłodzenie – przykładem tutaj może być radiator SilverStone TP02-M2.

TP02-M2 to niewielki, aluminiowy radiator, który został przystosowany do popularnych nośników typu M.2 2280. Według informacji producenta, konstrukcja ta pozwala znacząco obniżyć temperatury komponentów i w efekcie zapobiega spadkom wydajności.

SilverStone TP02-M2

Oprócz radiatora, w zestawie znajdziemy również trzy termopady oraz dwie gumowe opaski do montażu radiatora na nośniku. Producent potwierdził kompatybilność zestawu z następującymi dyskami: Samsung SSD 960 PRO, Samsung SSD 960 EVO, Samsung SSD SM961 i Samsung SSD 951.

SilverStone TP02-M2

Chłodzenie SilverStone TP02-M2 powinno być dostępne w Europie za mniej więcej 17 euro. Warto dodać, że wcześniej pisaliśmy o podobnym rozwiązaniu od firmy EK Water Blocks - EK-M.2 NVMe Heatsink kosztuje około 10 euro.

Źródło: SilverStone, Guru3D

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sentymentalny
  9
  Silverstone tym wykresem robi nas trochę w balona. Przecież nie widać na nim kiedy temperatura dysku z radiatorem się stabilizuje. Z tej krzywej wychodzi, że dysk po prostu wolniej się nagrzewa.
  Równie dobrze temperatura też może dobić do 80 stopni, ale nie po 240 sekundach, a po np. 500. Więc generalnie wyjdzie na jedno i to samo.
 • avatar
  sebmania
  4
  Kawałek pogiętej blachy i gumki recepturki.
 • avatar
  Michał 06
  3
  i cała magia dysków ssd m2 w moich oczach prysła , nie wiedziałem że one się tak grzeją ,to już mój procesor jest chłodniejszy max 54 stopnie :(
 • avatar
  kokosnh
  1
  drogo, jak sam autor wspomniał, radiator od Ek jest za 10 euro i jest na klipach a nie gumkach.
 • avatar
  Warmonger
  0
  "w przypadku topowych modeli pozwala zapobiegać spadkom wydajności." - jeżeli dysk zalicza spadek wydajności, to nie jest topowy.
  Są jakieś dowody na to, że taka, a nie inna temperatura wpływa na wydajność dysku?
 • avatar
  kropak
  -1
  Jaką przewodność termiczną mają te termopady? Po założeniu czegoś takiego mamy zapewniony wzrost temperatury, a nie odwrotnie :D
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Azotem nie radiatorem potraktować. Szach i mat.
 • avatar
  Finear
  0
  Kości pamięci nie powinno się schładzac