Gry

Simy zabiorą nas do czasów średniowiecza

Damian | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Damian
17 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała nową odsłonę kultowej i niezwykle popularnej gry The Sims. Tak jak głosiły pojawiające się ostatnio plotki gra przybierze podtytuł "Średniowiecze" i jej fabuła przeniesie graczy właśnie do tego okresu.

Jak już mogliśmy się przyzwyczaić produkcją gry zajęło się studio odpowiedzialne za pozostałe części Simsów czyli The Sims Studio. Co jest z pewnością innowacją twórcy postawili tym razem nie na bezpośredni rozwój naszych Simów lecz na zupełnie inny aspekt, którym będzie tym razem budowa średniowiecznego państwa. Gra będzie nieco odbiegała od przyjętych dotychczas konwencji, będzie swoistym połączeniem trzech gatunków symulacji, strategii oraz cRPG. W ręce graczy zostaną oddane mechanizmy odpowiedzialne za kształtowanie otaczającego go świata. Gracz będzie mógł wpływać na charakter danego bohatera, jego zakres zadań czy relacje z innymi postaciami.

Świat gry ma być pełny odmiennych postaci, piastujących różnorodne zawody, od czarodziei, bardów, kowali, poprzez rycerzy a kończąc na królu czy królowej. Nad tymi wszystkimi postaciami gracz będzie mógł sprawować pełną kontrolę. Ponadto każda z wybranych postaci będzie oferowała swój oddzielny zasób questów (zadań), realizacja których będzie popychała dalej rozwój fabuły gry. Wśród dostępnych zadań mają znaleźć się dobrze znane i kojarzone ze średniowiecza czynności jak: przekuwanie mieczy, aranżacja królewskich wesel oraz wiele innych.

Według wstępnych informacji premiera gry przeznaczonej dla komputerów klasy PC oraz Mac jest spodziewana wiosną 2011 roku.


Źródło:
TheSimsMedieval

Polecamy artykuły:    
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? Poradnik: jak wybrać smartfona 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu?

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TheSpeed
  Ile razy spojrzę na ten tytuł tyle też razy chce mi się śmiać :P
 • avatar
  Jakub Kralka
  Nareszcie coś nowego w tej serii...
 • avatar
  Konto usunięte
  Nawet nie chce mi się do końca newsa czytać
 • avatar
  Konto usunięte
  Eh, przecie ta gra to już historia komputerowa, to jest jak z niezatapialnym krążownikiem, zawsze na powierzchni :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Niee to już jest konkretne przegięcie pały.Niedługo będzie The Sims: Epoka kamienia łupanego,The Sims: Renesans,The Sims: Galaktyka,The Sims: Rzymianie,The Sims Spartanie,The Sims Kosmici,The Sims Grunwald 1410,The Sims itp itp.
 • avatar
  Spirit
  Nie bądźcie od razu tak negatywnie nastawieni. Jeżeli zrobią to tak jak sobie to wyobrażam to mogłaby z tego wyjść całkiem ciekawa gra. Niestety nie potrafię opisać słowami tego jak sobie to wyobrażam.
 • avatar
  Xandu
  Nie wiem po co tak co niektórzy narzekają, gra przecież od zawsze była w głównej mierze kierowana do nastoletnich odbiorców, jest też praktycznie jedyną grą w swoim rodzaju więc niech ma nawet i 20 części skoro jako jedyna oferuje nam tego typu rozrywke :P. Swoją drogą dobrze że wprowadzają fabule, dzięki temu gra nabierze trochę więcej sensu jest to też mały krok w kierunku konsolowych wersji, dokładniej mam tu namyśli drugą edycję na psp w której też były questy.
 • avatar
  Obiektor
  elegancja, lubie czasem pyknąć w simy mogli by zrobić pirackie klimaty też
 • avatar
  xfire25
  to będzie taki dragon AGE poz nazwą simsy którego akcja dzieje się w twierdzy albo na włościach :) questy + dbanie o rozrywkę simów :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Ahahahahaha.....The Sims Medieval...ale się uśmiałem :D. Ale i tak najlepsze jest to, że im się to sprzeda....hahahaha :D
 • avatar
  Konto usunięte
  heh wielkie dzięki za popraw humoru :)
  nawet nie zamierzam komentować nie ze względu na jakiś nie wiem zły sposób napisania newsa, po prostu chodzi o to o czym on jest heh
 • avatar
  Konto usunięte
  mi to wyglada na dosc ryzykowny eksperyment, fani simsow moga byc rozczarowani, wszak w tej grze chodzi o to by robic dokladnie to samo co w realu, a real dzis to 21 wiek a nie sredniowiecze ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Dobry żart..
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie mają już pomysłów... Tylko czekać na Sims in cosmos albo Sims : Prehistory :/