Internet

Skype z poziomu przeglądarki już jest

przeczytasz w 1 min.

Można już wykonywać połączenia wideo z poziomu skrzynki Outlook.com.

Skype Outlook

Lubisz Skype’a, ale nie chcesz instalować klienta na swoim komputerze? Microsoft ma rozwiązanie – oficjalnie uruchomił usługę Skype dla poczty Outlook.com, dzięki czemu komunikator dostępny jest teraz także z poziomu przeglądarki.

W ubiegłym roku firma Microsoft rozpoczęła testy przeglądarkowej wersji Skype’a, na które jednak większość z nas nie mogła się załapać. Teraz wreszcie światło dzienne ujrzała dostępna dla wszystkich usługa. Całość polega na integracji komunikatora z klientem pocztowym na platformie Outlook.com.

Wraz z uruchomieniem finalnej wersji dostępnej dla wszystkich, Skype dla Outlook.com doczekał się kilku ulepszeń. Najważniejszym z nich bez wątpienia jest obsługa połączeń wideo w jakości HD dla użytkowników komputerów osobistych. Twórcy zapewniają, że rozwiązany został również problem, polegający na kolidowaniu przeglądarkowej wersji z tradycyjnym klientem – mogą one teraz działać w tym samym czasie.

Aby móc korzystać z usługi Skype dla Outlook.com należy scalić dane logowania na obu platformach. Następnie należy zainstalować oficjalną wtyczkę (możecie to zrobić klikając odnośnik poniżej), zainstalować go, zalogować się – i gotowe.

Pobierz wtyczkę Skype dla Outlook

Źródło: Skype

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zakius
  25
  Nie chcesz instalować X? W takim razie zainstaluj Y!
  Awesome logic
  • avatar
   magnus30
   7
   Na samo wspomnienie słowa outlook przeszywa mnie dreszcz… Nieprzespane noce, odzyskiwanie danych po archiwizacji w outlook express, uszkadzające się pliki pst, koszmarnie wolna praca z archiwami większymi niż kilka GB… NIEEEEEEE!!!
   • avatar
    Sharimsejn
    3
    Omg, ten Skype jest tak lipny, że szkoda gadać. Pomijam już fakt iż jakiś tam brazylijski haker odkrył iż Skype monitoruje nasze działania w sieci. Mam całkiem dobrego neta, kompa i przeciętną kamerkę. Rozmawiałem z różnymi użytkownikami o różnych porach i sygnął cięło mi nawet wtedy gdy osoba po drugiej stronie także spełniała wszystkie czynniki na plus. Niech popracują lepiej nad jakością produktu.
    • avatar
     Konto usunięte
     -18
     Czyli żeby korzystać w ten sposób ze skype trzeba mieć outlook`a.Musiałem zapoytać google co to jest.