Aplikacje mobilne

Slack: aplikacja, która zastąpi firmowy komunikator

przeczytasz w 1 min.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest organizacja pracy i wymiana informacji.

Slack

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest organizacja pracy i wymiana informacji. Nie zawsze jest to jednak łatwe, ale z pomocą przychodzą ciekawe aplikacje, które w dużej mierze ułatwić mogą wykonywanie codziennych zadań i sprawniejszy podział pracy w grupie.

Właśnie do tego typu rozwiązań zalicza się Slack, czyli propozycja, którą śmiało nazwać można alternatywą dla firmowego komunikatora. I nie mówimy już tutaj o przypadkach, w których ten zawodzi, ale o sytuacjach, w których w ogóle takowego nam nie zaoferowano.

Do Slack dostęp uzyskać można na komputerze z systemem Windows lub Mac OS, ale kto wie czy aplikacja w równie dużym stopniu nie przydaje się na urządzeniach mobilnych, z którymi przecież coraz częściej się nie rozstajemy. Komunikacja przebiega tu bezproblemowo, nieco na podobieństwo tego, co obserwować można na portalu Twitter. Kanały oznaczone są #, a rozmówcy @, dzięki czemu łatwo odszukać można interesujące nas konwersacje. Atutem aplikacji jest też możliwość zsynchronizowania jej z innymi usługami - Dropbox, Asana, Google+ Hangouts czy wspomniany Twitter.

Slack jest rzecz jasna aplikacja darmową. W wersji mobilnej pobrać możecie ją, w zależności od systemu kontrolującego wasze urządzenie, z oficjalnych sklepów poszczególnych producentów - Google Play, App Stroe i Windows Phone.


Pobierz: 

Slack na Androida

Slack na iOS

Slack na Windows Phone

 

Rozmiar pliku: zależy od urządzenia

Rozmiar pliku: 28,9 MB

Rozmiar pliku: 1 MB


Źródło: venturebeat, play.google, itunes.apple, windowsphone

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baro7
  1
  Ta, darmowa, ale po zdaje się 1000 wiadomości przepada historia, w związku z czym musieliśmy wykupić abonament. Plus limit (bodaj max 5?) integracji w wersji free, i użytkownicy tylko z pełnym dostępem do wszystkich kanałów.

  Także koszty nieuniknione, jeśli ktoś zarabia pieniądze na komunikacji w zespole :)

  A, i apka na WP - nieoficjalna, i do tego wydaje mi się, że wycofana ze sklepu. Info więc nieaktualne w tej kwestii. Ale została obiecana oficjalna, więc można się jej spodziewać.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Korzystam ze Slack'a już od ponad roku. Ma przyjazny interfejs, dodatkowe moduły pomagające wyszukiwać pliki zamieszczane przez użytkowników oraz wspomniana w artykule synchronizacja z Google+. Niestety wersja darmowe ma duże ograniczenia. Dla zainteresowanych komunikatorem powinna wystarczyć aby się z nim zaznajomić i ewentualnie zastanowić się nad zakupem licencji (nie jest taka droga). Duży plus za aplikacje mobilne (komunikaty jeżeli zostaliśmy oznaczeni w wiadomościach).