Gadżety

Smartwatch Google coraz bliżej? Alphabet chce kupić Fitbit

przeczytasz w 1 min.

Ani jedna, ani druga strona nie komentuje tych doniesień, ale Reuters przekonuje, że Alphabet złożył ofertę zakupu firmy Fitbit, aby móc zwiększyć swoją obecność na rynku gadżetów typu wearables.

Alphabet, właściciel Google, złożył ofertę zakupu Fitbit. Czy nie do odrzucenia – to się okaże

W notce opublikowanej przez Reuters nie odnajdujemy żadnych szczegółów dotyczących oferty i nie znamy także kwoty zaproponowanej przez Alphabet, czyli spółkę-matkę Google. Na wieści o planowanym przejęciu akcje Fitbit wzrosły jednak o 27 proc., przez co kapitalizacja firmy osiągnęła poziom 1,4 miliarda dolarów. 

Ale tak właściwie, to po co Alphabetowi Fitbit? 

Firma Google stawia ostatnio na autorskie urządzenia. Jej Pixele to dobrze oceniane smartfony, ale w przeciwieństwie do konkurencji, nie towarzyszą im żadne smartwatche. I to nawet pomimo tego, że amerykański gigant ma swój system operacyjny na takie gadżety: Wear OS

Wear OS

Fitbit tymczasem zajmuje trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych producentów smartwatchy. Przed nim znajdują się tylko Apple i Samsung, a więc firmy, których Google (czy – szerszej – Alphabet) nie jest w stanie kupić. Gadżety z rodziny Versa czy Charge są też ciepło przyjmowane – tak przez recenzentów, jak i samych użytkowników.

Pierwszy smartwatch Google: Pixel Watch z technologią Fitbit i Fossil?

Na razie to tylko plotki, ale mówi się, że już wkrótce możemy usłyszeć o flagowym smartwatchu w katalogu systemu Wear OS i miałby nim być właśnie autorski Google Pixel Watch. Aby zaprojektować go jak należy, amerykański gigant potrzebuje jednak dostępu do najlepszej technologii. Trochę rozwiązań na początku tego roku kupił od grupy Fossil, ale cennym uzupełnieniem byłby 12-letni dorobek firmy Fitbit, która szczególnie dobrze radzi sobie w sektorze „dla aktywnych”.

Czekacie na smartwatcha Google? Myślicie, że taki gadżet mógłby osiągnąć sukces na miarę zegarka Apple Watch?

Źródło: Reuters, The Verge, 9to5Google, inf. własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    ophiuchus
    0
    Wzrost wartości akcji o niemal 1/3... To się nazywa spekulacja.