Gry

Sniper: Ghost Warrior 3 jednak nie ciągnie CI Games na dno

przeczytasz w 1 min.

Gra została oceniona słabo. Sprzedaż nie wygląda rewelacyjnie, ale jest wystarczająca, aby zapewnić CI Games stabilizację finansową.

O Sniper: Ghost Warrior 3 powiedziano i napisano wiele. Niestety, głównie w negatywnym tonie. Wydawało się, że dla producenta tytuł ten nie będzie oznaczać już nic dobrego, ale w rzeczywistości jest nieco inaczej.

Pierwsze informacje na temat sprzedaży Sniper: Ghost Warrior 3 wyglądały bardzo słabo. Producent zanotował spadek giełdowych notowań, a ostatecznie zdecydował się zrezygnować z tworzenia gier AAA. Teraz ujawnia jednak nowe dane, w świetle których okazuje się, że wydanie Sniper: Ghost Warrior 3 było opłacalne.

„Poziom sprzedaży Sniper Ghost Warrior 3 zapewnił nam stabilizację finansową. Dzięki temu pracujemy już nad kolejnymi projektami. W związku z tym w ostatnim czasie prowadziliśmy bardzo zintensyfikowane działania rekrutacyjne.” - Maciej Nowotny, członek zarządu CI Games

I wystarczył do tego wynik, który trudno nazwać rzucającym na kolana - 750 tysięcy egzemplarzy (do końca czerwca). Tym bardziej, że mowa tutaj o egzemplarzach dostarczonych do sklepów, a nie bezpośrednio do graczy.

Z punktu widzenia producenta najważniejsze, że zysk operacyjny za pierwsze 6 miesięcy tego roku sięgnął 4,1 mln złotych. Dla porównania, w tym samym okresie zeszłego roku mówiliśmy o startach wynoszących 2,6 mln złotych.

Źródło: bankier.pl

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zwis88
  8
  No bo gra według mnie jest mega dobra, a została objechana bo powinna mieć premierę pare miesięcy później, a tak jak wyszła to to był jeden wielki kasztan. Po wszystkich łatkach gra na serio jest mocarna, no i teraz warto brać bo potaniała jeszcze
  • avatar
   BILInek
   2
   Ostatni cod to rok po premierze jest nadal nie grywalny! a Ghosta wlasnie przechodze i dobrze sie bawie... :)
   • avatar
    GodOfWAR
    1
    Jak odpowiednio stanieje i dostanie aktualizacje grafy dla nowego XBOXA One X to zakupię :)