Aplikacje mobilne

Solid Explorer: polski menedżer plików podbija Androida

przeczytasz w 1 min.

Aplikacji na system Google Android nie brakuje. Cieszą sytuacje, kiedy ponad przeciętność wybijają się polskie propozycje.

Solid Explorer

Aplikacji na system Google Android nie brakuje. W związku z tym niełatwo wybić się ze swoją propozycją, ale okazuje się, że jeśli jest ona naprawdę dobra, to jest to jak najbardziej możliwe. Cieszyć może nas fakt, że tezę tę potwierdzają także polskie pomysły.

Być może niektórzy z Was kojarzą aplikację Solid Explorer. Zetknąć mogł się z nią każdy, kto poszukiwał wartego uwagi menedżera plików i sporo osób po kontakcie z produktem Krzysztofa Głodowskiego nie chciało już z niego rezygnować.

"Solid Explorer to menadżer plików z dwoma niezależnymi panelami wprowadzający nowy sposób zarządzania zawartością Twojego urządzenia. Jest to najlepiej wyglądający i najbardziej intuicyjny eksplorator plików dla Androida."

Dlaczego jednak wspominamy teraz o czymś, co znane jest nie od dziś? Warto bowiem wiedzieć, iż Solid Explorer dostępny jest już w wersji 2.0 Alpha. Jak wskazuje nazwa mamy tutaj do czynienia z produktem, nad którym prace jeszcze trwają. Warto go jednak wypróbować, ponieważ względem pierwowzoru mamy do czynienia ze znaczącą zmianą. Zdecydowano się przejść na Material Design i tym samym dość mocno zmienił się interfejs aplikacji. Wydaje się, że jego spłaszczenie oraz nowa kolorystyka działają na plus, ale to ocenić możecie sami.

Aby wypróbować Solid Explorer 2.0 Alpha należy zapisać się do społeczności NeatBytes w Google+, a następnie dołączyć do testów i pobrać aplikację na swoje urządzenie mobilne z Androidem.

Mieliście już okazję do spotkania z Solid Explorer? Jak oceniacie polską aplikację?

Źródło:  androidpolice, plus.google, play.google

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ECRYGIGS
  5
  Nie wiem czemu, ale wolę podstawowy menadżer plików jaki jest w androidzie. Menadżer solid mi nie pasuje, a to za sprawą wyglądu ikon, niebieskiego koloru i rozmieszczenia tych ikon. Może w przyszłości coś z tym zrobią np. możliwość konfiguracji, zmiany kolorów itp.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Dupa tam najlepszy, najlepszy jest ES File Explorer
   • avatar
    dainjah
    1
    total cmd, wiecej nie trzeba.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Tak jak wyżej, oryginalny total cmd i cała reszta to jakieś udziwnianie na siłę.
     • avatar
      Dragonik
      -1
      Używałem jakiś rok temu i bardzo przyjemnie mi się go używało dodatkowo miał czarną powłokę.
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Testowałem wiele menedżerów plików i najlepszy okazał się program X-plore.