• benchmark.pl
  • Gry
  • SOMA - tajemnicza gra Frictional Games twórców gry Penumbra i Amnesia, czyżby horror Sci-Fi?
Gry

SOMA - tajemnicza gra Frictional Games twórców gry Penumbra i Amnesia, czyżby horror Sci-Fi?

przeczytasz w 2 min.

Na stronie Frictional Games pojawiła się tajemnicza zapowiedź gry SOMA. Wszystko wskazuje, że będzie to horror w klimatach Sci-Fi.

soma system frictional games tajemnicza gra zapowiedź

Kilka dni temu na stronie internetowej założonej przez studio Frictional Games pojawiło się tajemnicze odliczanie w postaci paska postępu uruchamiania systemu po nieoczekiwanym zamknięciu. Strona utrzymana w klimacie tajemniczości nawiązująca stylistyką do gry System Shock zwiastowała nadchodzącą grę, którą najprawdopodobniej będzie surrvival horror. Niedawno wspomniane odliczanie zostało zakończone, dzięki czemu poznaliśmy kilka informacji o nadchodzącej produkcji.

Studio Frictional Games, można powiedzieć, że ma smykałkę do robienia gier horrorów, w końcu spod jego skrzydeł wyszły takie gry, jak Penumbra czy też Amnesia: Mroczny Obłęd. Pewnie wiele osób zastanawiało się, czym obecnie zajmuje się wspomniane studio, skoro powierzyło prace nad grą Amnesia: A Machine for Pigs zespołowi The Chinese Room. Wszystko wskazuje, że w ostatnich miesiącach pracowano właśnie nad nową produkcją, o której właśnie informujemy.

Wracając do głównego tematu, po zakończeniu odliczania została uruchomiona nowa strona somasystems, która zawiera logo z napisem SOMA – co sugeruje, że taki tytuł powinna nosić nadchodząca produkcja. Na stronie możemy zobaczyć liczne komunikaty błędów, a także informacje o częściowej rekonstrukcji systemu oraz odzyskiwaniu plików.

soma system zapowiedź gra fricitonal games odliczanie

I tutaj w zasadzie informacje się kończą, gdyż jak pokazuje pasek postępu – odzyskiwanie plików wciąż trwa, a to oznacza, że twórcy po raz kolejny będą trzymać nas w niepewności, dawkując nam informacje po kawałku. Na całe szczęście, twórcy na dobry początek zaserwowali nam pierwszy „odzyskany” plik zatytułowany ITEM #2656 - „Vivarium”.

Zawiera on coś przypinającego dziennik lub notatki, w których możemy wyczytać, że znaleziono dziwną maszynę, która z wyglądu przypomina duży monitor podłączony do sterty kabli i innych elementów. Maszyna miała zostać znaleziona podczas misji ratunkowej przez mechanika nazywającego się Peter Strasky. Dla załogi maszyna pozostaje zagadką, gdyż nie mogą oni wydobyć z niej podstawowych informacji. Co ciekawe do pliku został załączony materiał wideo, na którym widać, jak inżynier próbuje zdobyć dostęp do maszyny. Jak się jednak przekonacie, oglądając poniższy materiał, zakończy się to dosyć niespodziewanie.

soma system pliki odzyskiwanie

W internecie do tego czasu pojawiło się sporo spekulacji odnośnie nadchodzącej gry, najczęściej pojawiające się komentarze sugerują, że będzie to gra first-person z gatunku horroru rozgrywająca się w scenerii Sci-Fi.

Niestety na kolejne informacje o produkcji, będziemy musieli poczekać do czasu „odzyskania” kolejnego pliku.


Źródło: somasystem, nextfrictionalgame, webpronews, gameinformer

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!