Telewizory

Pierwsze telewizory Sony z Androidem na początku przyszłego roku

przeczytasz w 1 min.

Pierwszy telewizor Sony z platformą Android TV pojawi się na rynku w drugiej połowie lutego 2015 roku.

Sony TV

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Sony, wraz z Sharpem, dołączy do firmy Philips i rozpocznie produkcję telewizorów wyposażonych w platformę Google Android TV. Aż do teraz brak było jednak jakichkolwiek szczegółów – pierwsze konkrety wreszcie jednak pojawiły się w sieci.

Według informacji opublikowanych przez MobileGeeks, pierwszy telewizor Sony z platformą Android TV pojawi się na rynku w drugiej połowie lutego 2015 roku. Ten fakt sam w sobie może nie jest zaskakujący (szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę politykę tego producenta), ale warto zwrócić też uwagę na kilka dodatkowych informacji.

Otóż okazuje się, że telewizory Sony Android TV będą wyposażone w PlayStation Now. Dzięki temu użytkownicy będą mogli cieszyć się grami (na razie tylko z PlayStation 2 i PlayStation 3) bez konieczności posiadania fizycznej konsoli czy egzemplarza gry. Wystarczy kontroler do PlayStation – cała reszta znajduje się w chmurze. Jeśli chodzi o PS4, telewizor będzie obsługiwał Remote Play – funkcję pozwalającą na strumieniowanie gier pomiędzy pokojami za pośrednictwem sieci WiFi.

Sony Android TV

Platforma Android TV to także specjalnie zmodyfikowany sklep Google Play. Za jego pośrednictwem użytkownik może pobrać aplikacje typu Netflix czy Ipla. Pilot do telewizora Sony zostanie natomiast wyposażony w mikrofon (do wyszukiwania i sterowania głosowego) oraz moduł technologii zbliżeniowej NFC.

Według źródeł, ceny telewizorów Sony Android TV rozpoczną się od około 700 dolarów za 43 cale i Full HD oraz 4000 dolarów za zaawansowane modele 4K Ultra HD. Cała linia ujawniona ma zostać podczas styczniowych targów CES 2015.

Źródło: MobileGeeks, FlatPanelsHD, SlashGear

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  SONY nie rób sobie jaj !! To nie jest śmieszne...
  Nie mogłem kupić poprzednich modeli TV (choć parametry i input lag były zadowalające), bo nie mogłem go powiesić na moim ściennym uchwycie z godnym z VESA. Zasilacz w formie cegły jak w XO, no a teraz zintegrowali guglowskiego szpiega z TV, plus jakieś chmury - normalnie ręce mi opadły.

  Ciekawe czy wszystkie dostaną guglowskiego szpiega, czy tylko wybrane modele. Oby pozostali producenci nie przeszli całkowicie na szpiegująca wtyczkę gugla...
  • avatar
   Dudzio993
   2
   Teraz TV bez odpowiedniej ilości rdzeni i ramu będzie mulić nawet przy zmianie kanałów bo przecież trzeba będzie wprowadzić animacje przewijania.
   • avatar
    d4w1dl
    1
    Miałem zamiar kupić w tym miesiącu Sony KDL-42W705, ale chyba zaczekam jeszcze na testy nowej serii. Nie spieszy mi się. Bardzo ciekawi mnie jak wypadnie w rzeczywistości usługa PlayStation Now. Gram tylko na PC, więc ominęło mnie sporo dobrych gier. Android też powinien dać wiele nowych możliwości
    Pamiętacie może ile kosztował w Polsce KDL-42W705 w dniu premiery?
    • avatar
     BARTOL48
     0
     Obecne smart oprogramowanie w telewizorach sony już jest na androidzie i nie działa to zbyt szybko. Z telewizora chcą zrobić zabawkę zamiast poprawić jakość obrazu. Porażka.
     • avatar
      Artik
      -4
      NARESZCIE. 3-4 lata temu wiedziałem że nastąpi to w końcu. Co za problem zintegrować Androida z dowolnym TV? Nie musi być nawet specjalnie modyfikowany.