Telewizory

Sony BRAVIA Smart Stick zmieni telewizor w Google TV

przeczytasz w 1 min.

Posiadacze telewizorów Sony BRAVIA mogą teraz dzięki niepozornemu akcesorium doda funkcjonalność Google TV do swoich urządzeń.

Sony BRAVIA Smart Stick

BRAVIA Smart Stick o symbolu NSZ-GU1 nie zamienia jednak smart-inteligencji telewizorów BRAVIA, a integruje się z już istniejącymi funkcjami Smart TV w produktach Sony. Oznacza to, że użytkownicy telewizorów zyskują jednoczesny dostęp do aplikacji BRAVIA oraz usług Google, w tym przeglądarki Chrome ze wsparciem multimediów w formacie Flash. BRAVIA Smart Stick integruje się z innymi usługami dostawy treści multimedialnych (kablówka, satelita), z których korzysta użytkownik telewizora.

Sony preinstalowało w Smart Stick aplikacje Netflix, Pandora, Amazon Instant Video, Google Play, YouTube i inne narzędzia. Część z nich niestety nie stanowi obecnie wielkiej wartości dla polskiego użytkownika. Pewnym minusem jest także ograniczona kompatybilność BRAVIA Smart Stick, która ogranicza się na razie do produktów Sony.

Akcesorium nie będzie niestety tanim dodatkiem, choć ocena czy wydatek równowartości 150 dolarów może być odmienna w oczach różnych użytkowników. BRAVIA Smart Stick przypomina kształtem spory pendrive lub zewnętrzną antenę klucz-usb Wi-Fi. W urządzenie wbudowano 8 GB pamięci. To jednak nie wszystko.

W zestawie znalazł się pilot, który wspiera wprowadzanie zapytań z klawiatury lub w postaci poleceń głosowych. Pilot można zaprogramować także do obsługi innych posiadanych przez nas urządzeń podłączonych do telewizora.

Sony BRAVIA Smart Stick pilot urządzenia
Sony BRAVIA Smart Stick należy podłączyć do złącza HDMI z obsługa standardu MHL. Po jednej stronie znajduje się panel dotykowy, a po drugiej fizyczna klawiatura Qwerty.

Źródło: Sony Blog

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  ale google już robi podobne i można używać telefonu :>
  • avatar
   stud3nt
   2
   150 dolarów czyli w przybliżeniu 500zł (kurs + VAT + marża).

   Dziękuję, postoję - w przedziale 149-350zł jest cała masa nettopów opartych na ARM z Androidem lub Linuksem. Pełna dowolność instalacji oprogramowania i wykonywanych czynności. Co prawda, modele z WiFi swoje kosztują, ale jeśli ktoś chce mieć internet, filmy lub aplikacje w telewizorze, to na chwilę obecną trudno o coś lepszego.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Kolejny pilot do kolekcji? Nie dziękuję, wystarczy Philips z fajnymi aplikacjami jak YouTube i otwarta przeglądarka dostępna już od długiego czasu w tych telewizorach, wszystko jest już na miejscu.
    • avatar
     zielony_banan
     0
     Cena oczywiście godna Sony. W tym wypadku podziękuję i albo zainwestuje w niezależnego nettopa z Addriodem albo zostanę przy wbudowanych opcjach mojego TV (Panas ET60, ma w zasadzie większość na co dzień używanych funkcji).