Ciekawostki

The Interview jednak trafi do kin - i to w pierwszy dzień Świąt

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Choć największe kina faktycznie zadecydowały o niewyświetlaniu Wywiadu ze Słońcem Narodu, kina niezależne nie zamierzają iść w ich ślady.

The Interview scena

The Interview (Wywiad ze Słońcem Narodu) to film kontrowersyjny, bo traktujący po części o dyktatorze Korei Północnej – Kim Dzong Unie. Przez niego firma Sony Pictures popadła w spore tarapaty, które zakończyły się tym, że planowana premiera została zablokowana. Prezydent Obama skrytykował tę decyzję, a sama wytwórnia powiedziała, że nie miała wyboru – jako że kina, w obawie o bezpieczeństwo swoje i swojej publiczności, odmówiły współpracy. Teraz okazuje się jednak, że film zostanie wyświetlony i to zgodnie z zapowiedziami – 25 grudnia bieżącego roku.

Choć największe kina faktycznie zadecydowały o niewyświetlaniu Wywiadu ze Słońcem Narodu, kina niezależne nie zamierzają iść w ich ślady. Oficjalnie potwierdzono, że co najmniej w dwóch sieciach do pokazu filmu faktycznie dojdzie – są to Alamo Drafthouse oraz Plaza Atlanta. Jak widać także Sony nie zamierza odpuszczać i daje chętnym kinom zielone światło.

Firma Sony Pictures wydała nawet w tej sprawie oficjalny komunikat:

„Nigdy nie zrezygnowaliśmy z premiery The Interview i jesteśmy podekscytowani, że film pojawi się w niektórych kinach na Boże Narodzenie. Jednocześnie kontynuujemy nasze starania, by zwiększyć liczbę platform i kin, aby film mógł dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Chcę podziękować naszym talentom z The Interview oraz pracowników, za którymi ciężki miesiąc. I choć mamy nadzieję, że to tylko pierwszy krok, jesteśmy dumni, że film faktycznie będzie dostępny dla publiczności i że daremne okazały się działania tych, którzy chcieli zagrozić wolności słowa”.

 Źródło: DigitalTrends

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kojot321
  Jedna z najlepszych kampanii reklamowych w historii.
  39
 • avatar
  DarioX7
  Będzie wojna - cybernetyczna :P
  2
 • avatar
  TheEquinoxe
  Aż chyba nawet do kina na to się przejdę
  -2
 • avatar
  kakagonzalez
  Będzie w Polsce, albo chociaż w miejscu podobnym do Zatoki? :)
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  zasysam;)
  -2
 • avatar
  stalkerpl
  jest to wypowiedzenie wojny przez USA Korei Północnej, powinni w rewanżu nakrecić film jak banda neonazistów złatwia tego murzyna z afryki, oskar murowany szkoda ze nobli nie daja za filmy
  -7
 • avatar
  Marucins
  Cało to zamieszanie jest dziwne.

  Jeśli to N.K. nie życzyła sobie wyświetlenia filmu, pod groźbą udostępnienia wykradzionych danych wraz z filmem 'Interview' z serwerów SONY. To kto i po co udostępnił film - film wypłynął do sieci?
  Sami sobie bruździliby i ośmieszali własnego wodza, przewódkę, boga?
  Oj żeby to nie skończyło się kolejnym ropo-żłopem aka rzekomy atak terrorystów na WTC.
 • avatar
  Kropeczka
  czemu mi się kojarzy bajka o nagim królu i małym dziecku ???