• benchmark.pl
 • Foto
 • Usługa Sony PlayMemories Online w Polsce - zdjęcia i filmy w nieograniczonej chmurze
Foto

Usługa Sony PlayMemories Online w Polsce - zdjęcia i filmy w nieograniczonej chmurze

przeczytasz w 1 min.

Prywatne kolekcje w chmurze.

Sony PlayMemories Online

Chmurowy serwis Sony PlayMemories Online służy do przechowywania, porządkowania, aktualizowania i przygotowania do późniejszego wykorzystania zdjęć i filmów – przede wszystkim prywatnych, choć oczywiście to, do czego wykorzystamy dane nam miejsce pozostaje już naszym wyborem. Dostęp do platformy uzyskać można poprzez zalogowanie się przez urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS, albo przeglądarkę internetową w komputerze osobistym. Firma Sony poinformowała, że usługa oficjalnie została udostępniona polskim klientom.

Przy okazji producent zwiększył funkcjonalność swojej usługi. Przede wszystkim dodana została możliwość przeglądania kolekcji zdjęć na dużych ekranach telewizorów Bravia 4K. Dodano także funkcję All Sync, która automatycznie gromadzi zdjęcia ze smartfona, tabletu i komputera na jednym wspólnym koncie PlayMemories Online. 

Co warte uwagi, jeżeli zdecydujemy się na skalowanie wszystkich przesyłanych zdjęć do rozdzielczości 1920x1080 pikseli nie będziemy mieli ograniczeń co do ilości takich plików. Dla użytkowników chcących jednak pozostawić pełną rozdzielczość Sony przeznaczyło 5 GB miejsca. 

Na koniec – wideo prezentujące usługę Sony PlayMemories Online:

Źródło: Sony

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  2
  No właśnie wywaliło mi na pół ekranu komunikat na laptopie że chmura jest dostępna
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   A nie lepiej zrobić własną chmurę? Przynajmniej nikt się nie doczepi do naszych plików jak to w chmurach bywa
   • avatar
    Franz
    0
    Chmury to teoretycznie świetne rozwiązanie - dostęp do swoich danych z dowolnego miejsca na świecie.
    Tylko realizacja już nie jest taka fajna - jest to dla osób, którym nie przeszkadza, że dostep do ich plików może mieć praktycznie każdy i nie straszna im utrata danych.
    Poczytajcie sobie uważnie regulaminy chmur (nawet tych płatnych, żeby nie było) - firmy je udostepniające praktycznie za nic nie odpowiadają, dajecie nieograniczone prawo przeglądania danych przez dowolnego pracownika tej firmy (niby w celu wyszukiwania tresci niedozwolonych np. pirackich) oraz nie liczcie na odszkodowanie w wyniku utraty danych.
    Chmura tak, ale tylko na własnym serwerze nad którym mam pełną kontrolę!!!