Smartfony

Sony potwierdza zainteresowanie systemem Windows Phone

przeczytasz w 1 min.

Pierre Perron, szef Sony Mobile Europe, w ostatnim wywiadzie ujawnił, iż Sony prowadzi obecnie zaawansowane negocjacje z gigantem z Redmond.

Sony smartfon system Windows Phone

W ofercie firmy Sony znaleźć możemy kilka naprawdę interesujących smartfonów. Wszystkie z nich pracują pod kontrolą systemu Android, ale coraz więcej wskazuje na to, że wkrótce pojawić mogą się modele, w których znajdzie się inna mobilna platforma.

Na początku stycznia informowaliśmy, iż Sony planuje smartfona z Windows Phone 8. Podkreślaliśmy wtedy, że nie są do doniesienia oficjalne, ale teraz okazuje się, że było w nich wiele prawdy. Jeden z przedstawicieli japońskiego producenta potwierdził bowiem te rewelacje.

Pierre Perron, szef Sony Mobile Europe, w ostatnim wywiadzie ujawnił, iż Sony prowadzi obecnie negocjacje z gigantem z Redmond. Dotyczą one możliwości nabycia licencji, dzięki której na rynku pojawić mogłyby się smartfony Sony z systemem Windows Phone 8 na pokładzie.

"Kontynuujemy nasze rozmowy z innymi partnerami, w tym z firmą Microsoft. Współpraca z Microsoftem jest dla nas ciekawą propozycją w środowisku PC i dlatego kontynuujemy nasze zaangażowanie w tej kwestii. Jednocześnie badamy możliwości współpracy w przestrzeni urządzeń mobilnych. Jedna rzecz to sama możliwość wykorzystania platformy Windows Phone, ale druga dotyczy tego, co jesteśmy w stanie dodać do niej od siebie. Nie chcemy być producentem, który ogranicza się do jednego mobilnego systemu. Nie sądzę, że może być to opłacalne w dłużej perspektywie."

Jednocześnie Pierre Perron nie chciał podać jakichkolwiek dat. W tej chwili jest na to za wcześnie, ale spekuluje się, że smartfon japońskiego producenta z mobilnymi okienkami pojawi się jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej nie będzie on wchodził w skład rodziny Xperia, ale zapoczątkuje nową serię smartfonów Sony - Vaio.

Źródło: vr-zone, techradar

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Rynek powoli zaczyna szukać alternatyw dla Androida, szczególnie szukają je te osoby, które bardzo rozczarowały się telefonami low lub middle endu z Androidem. Windows Phone i tanie urządzenia na nim oparte to świetna alternatywa, ja sam zaryzykowałem i nie żałuję, po prostu w końcu praca z urządzeniem w rozsądnej cenie jest bardzo przyjemna, płynna i komfortowa. Minusów jest kilka, Microsoft jednak naprawdę walczy tutaj o klienta, aktualizacje są szybkie, dla wszystkich urządzeń, wspierani są developerzy a nawet w większych miastach można zapisywać się na bezpłatne kursy programowania w WP, dostając całkiem za darmo duużo softwarowych produktów tej firmy. Sam system oparty jest na dobrym i szybkim jądrze Windows NT, na dodatek pisany w szybkim C, bez żadnych zalotów z Javą jak Android. Dla mnie z czasem ten system ma co raz więcej zalet.
  • avatar
   Luiso
   1
   Uważam, że nie jest to regułą. Człowiek tak jak wiele innych istot jest stworzony do rywalizacji. Współpracą współpracą, ale gdy pojawi się okazja do zniszczenia konkurenta to wielu ją wykorzysta. Każdy sposób dobry byle prowadził do celu.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Sam smartfon sam w sobie moze byc bardzo interesujacy ale wszystko zalezy jak WP bedzie zaimplementowany.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Będzie to wspaniała alternatywa dla Nokii. Jedną i drugą firmę darzę wielkim szacunkiem i sentymentem (nadal mam 20 letni telewizor SONY, który działa, nadal mam 12 letnią nokię 3310, która działa) dlatego, jakbym miał wybierać telefon z Windowsem to na pewno brałbym obydwie firmy pod uwagę.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Pożyjemy, zobaczymy :P