Smartfony

Smartfon Sony Xperia Z pojawi się w wersji Google Edition z czystym Androidem

przeczytasz w 1 min.

Wszystko wskazuje na to, że firma Sony pracuje nad smartfonem Xperia Z w wersji Google Edition. Konstrukcja miałaby mieć czystego Androida.

sony xperia z smartfon google edition pod wodą

Firma Sony śladem swoich konkurentów ma niebawem wprowadzić do sprzedaży specjalną edycję swojego flagowego smartfona Xperia Z w wersji Google Edition, czyli tzw. czystej wersji.

Według najnowszych informacji, jakie napływają za pośrednictwem Android Geeks, który powołuje się na swoje anonimowe źródła firmie Sony, już niebawem na rynku zobaczymy kolejny produkt z serii Google Edition.

Na minionej już konferencji Google I/O dowiedzieliśmy się o powstaniu smartfona Samsung Galaxy S4 w wersji deweloperskiej z czystym Androidem, natomiast w dwa tygodnie później, podobna wiadomość napłynęła z obozu HTC. Okazało się, że oprócz S4 z czystym Androidem na rynku pojawi się także smartfon HTC One w wersji Google Edition.

Trend w przygotowywaniu urządzeń pozbawionych firmowych dodatków najwyraźniej dopadł także firmę Sony, która według ostatnich doniesień już w lipcu ma zaprezentować smartfona Sony Xperia Z Google Edition i tym samym dołączyć do grona takich producentów jak Samsung czy też HTC.

sony xperia z wygląd smartfon kolor czarny

Mimo, iż firma Sony w ostatnim okresie zdecydowała się wesprzeć projekt Android AOPK (Android Open Source Project), który ma na celu przygotowanie czystej, aczkolwiek nieoficjalnej wersji systemu Android i następnie dostarczanie jej dla wielu smartfonów, nawet tych, które zostały już zapomniane przez producenta. Takie postępowanie z pewnością cieszy, jednak nie każdy użytkownik smartfona będzie chciał bawić się z nieoficjalną wersją oprogramowania i niekiedy ze skomplikowaną, a nawet ryzykowną wymianą oprogramowania.

Dlatego, teraz wszystko wskazuje, że Sony wespół z firmą Google w zaciszu pracują nad Xperia Z w wersji pozbawionej dodatków. Wersja Google Edition ma być wyposażona w system Google Android 4.2 Jelly Bean, w którym nie znajdziemy żadnych dodatków czy też nakładek na interfejs dostarczonych przez producenta, czy firm trzecich.

Smartfon Sony Xperia Z Google Edition będzie wyposażony w te samej komponenty co klasyczna wersja – najprawdopodobniej jedyną zmianą będzie oprogramowanie. Dodatkowo smartfon powinien pojawić się w ofercie sklepu Google Play w cenie wynoszącej około 599 dolarów.

Źródło: PCADVISOR, Android Geeks

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Igoruss
  3
  Czekam na Nexus 4 Google edition :D
  • avatar
   webmaniack
   3
   Czysty android działa pięknie, choć topowe modele smartfonów/tabletów nigdy się nie zawieszają nawet z ciężkimi nakładkami producentów.

   Hejterzy zostali jeszcze w 2010/2011 roku, kiedy android rzeczywiście działał słabo, szczególnie na średniej klasy smartfonach.

   Obecnie jest to najlepszy system typowo mobilny i nie zanosi się na zmianę lidera.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Piękna ta Zetka :)
    • avatar
     HardCorak
     0
     Już jakaś epidemia z tym czystym androidem :) Najpierw HTC teraz Sony. Myślę że w przyszłości będzie wybór między czystym androidem a producenta.
     • avatar
      xentiu
      -7
      A co to za różnica z jakim softem sprzedają. Gdyby cena była wyraźnie niższa to był by to jakiś sens... Czekać tylko aż będą sprzedawać bez żadnego systemu.
      • avatar
       Konto usunięte
       -12
       Miałem telefon google edition i wiecie co? ten sam shit tylko że ma z tyłu dodatkowe logo google, tak samo zacina, tak samo sie restuje, czysty android to ja miałem jak wgrałem cyanogen i spiraciłem cały soft
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ile????? Sony niech się lepiej nie pogrąża. Za 599$ to już można będzie kupić HTC One w googlowej wersji. A Z'ka ma słabszy proc, o wiele gorszy ekran i wiele więcej, więc za tą cenę nikt o zdorwych zmysłach tego nie kupi. Tym bardziej, że normalną wersję można dużo taniej dostać.
        • avatar
         Fiona
         0
         Po co robić nakładki - to kosztuje.
         Sprzedajemy goły, a głupiemu klientowi mówimy że to ekologiczne i idiota nas jeszcze po rękach całuje.

         Taka światowa tendencja ;P