Smartfony

Smartfon Sony Xperia ZR nie dla Francuzów, Niemców i Brytyjczyków i Polaków [aktualizacja]

przeczytasz w 1 min.

Ledwie kilkadziesiąt godzin temu Sony zaprezentowało smartfona Xperia ZR. Okazuje się, że nie wszyscy będą mogli się nim cieszyć.

Sony Xperia ZR smartfon dostępność

Ledwie kilkadziesiąt godzin temu Sony zaprezentowało smartfona Xperia ZR. Model ten może pochwalić się naprawdę interesującą specyfikacją i pewnie wiele osób poważnie zastanowi się nad jego zakupem. Okazuje się jednak, że nie wszyscy będą mieli możliwość jego dokonania.

Producent postanowił bowiem nieco ograniczyć dostępność Xperii ZR, przynajmniej jeśli chodzi o Europę. Przedstawiciele Sony potwierdzili już, że najnowszy smartfon nie pojawi się we Francji. Docierają do nas jednak informacje mówiące o tym, iż zabraknie go również w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zdradzają to tamtejsi sprzedawcy, a zatem źródła, które powinny być bardzo dobrze zorientowane w całej sytuacji.

Nie powiedziano ani słowa na temat tego, czym spowodowana została taka decyzja. Nie jest przecież tajemnicą, że rynek francuski, niemiecki i brytyjski traktowane są przez producentów najlepiej, gdyż przynoszą po prostu największe zyski. Najprawdopodobniej Sony obawia się, że Xperia ZR może nieco zmniejszyć zainteresowanie flagową Xperią Z, która jeśli ma się dobrze sprzedawać, to głównie właśnie w wymienionych państwach.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że na czarnej liście Xperii ZR nie pojawi się już więcej pozycji i model ten będzie dostępny m.in. w Polsce.

[Aktualizacja - 15.05.2013, 13:25]

Jak słusznie zauważył jeden z czytelników, na facebookowym profilu Sony Mobile PL dostrzec można komentarz jasno stwierdzający, że i u nas Xperia ZR się nie pojawi. Źródło to traktować należy jako wiarygodne. Niestety.

Źródło: sonymobile, gsmarena, facebook

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Sony polska na swoim profilu fb już napisało, że nie będzie tego telefonu w Polsce.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Nie rozumiem sensu takich zakazów mamu UE co za problem kupić taki telefon za granicą ???
   • avatar
    hideo
    1
    może po prostu nie wyrabiają się z produkcją tylu modeli? z tego co wiem Sony ma swoje 3 fabryki w Chinach produkujące Xperie ale może to za mało albo po drodze brakuje jakiś podzespołów, gdybanie
    • avatar
     Thorin49
     0
     Może u nas pojawi się Xperia ZR LTE (C5503)?
     Xperia ZR to inaczej C5502.

     (..)
     (..)
     • avatar
      rambostyle88
      0
      Dla mnie żadna strata i tak bym go nie kupił