• benchmark.pl
 • Gry
 • South Park: The Fractured But Whole - dziś premiera (udanej) gry
Gry

South Park: The Fractured But Whole - dziś premiera (udanej) gry

przeczytasz w 2 min.

South Park: The Fractured But Whole to kawał dobrej gry, która powinna zadowolić tych, którym przypadł do gustu Kijek Prawdy.

Cartman, Kenny, Kyle, Stan i Nowy powracają i wygląda na to, że są w doskonałej formie. Debiutująca dziś na rynku gra South Park: The Fractured But Whole to – sądząc po ocenach – kawał dobrego erpega

W recenzji, którą możecie już znaleźć na naszej stronie, Przemek przyznał grze prawie komplet punktów, chwaląc praktycznie każdą warstwę tej produkcji: graficzną, fabularną i mechaniczną. Średnia ocen wyciągnięta na podstawie kilkudziesięciu recenzji jest nieco niższa (wynosi 8/10 na PlayStation 4 oraz ok. 8,5/10 na Xbox One i PC), ale wciąż wskazuje na wysoki poziom tytułu.

Podobnie jak serial, gra South Park: The Fractured But Whole oferuje opowieść, którą można uznać zarówno za niesmaczną, obraźliwą i kontrowersyjną, jak i zabawną, szczerą i celnie opisującą rzeczywistość. Przygody tych wiecznie młodych chłopaków po prostu albo się lubi, albo nie (i jeśli nie lubicie, to raczej nie będziecie się zbyt dobrze bawić przy tej grze).

„Trudno sprawić, by opowieść była szczera, a zarazem komiczna, ale tej grze się to udaje. Poprawiona mechanika walki sprawia zaś, że myślenie taktyczne jest wynagradzane” – czytamy w TrueAchievments (10/10). „Fantastyczną grą” nazywa tę produkcję redaktor DualShockers (9,5/10), a Attack of the Fanboy (9/10) widzi w niej „inny od Kijka Prawdy, ale wciąż dający mnóstwo zabawy produkt”. 

„Zarazem błyskotliwe i niedojrzałe żarty spotykamy na każdym kroku” – to jeden z plusów wymienionych w recenzji Game Informer (8,8/10). Autor z Destructoid (8,5/10) stwierdza zaś, że jest to „dokładnie to, czego pragną fani South Parku”. Tak samo zdają się widzieć sprawę redaktorzy GamesBeat (8,8/10), Hobby Consolas (8,6/10), IGN (8,5/10), GameSpot (8/10) i PCGamesN (8/10)

Recenzenci podkreślają, że „...But Whole” jest równie solidną grą, co poprzedzający ją Kijek Prawdy, a w niektórych sferach nawet lepszą, bo poprawiła się między innymi mechanika walki, która teraz pozwala się bardziej wykazać. To zaś, co było w Kijku najlepsze, ekipa Ubisoftu zachowała, więc fani części pierwszej śmiało mogą decydować się na sprawdzenie dwójki.

Nie brakuje jednak także krytycznych głosów. VideoGamer (7/10) narzeka na nierówny poziom produkcji, Game Revolution (7/10) – na niewielkie zróżnicowanie, Polygon (7/10) – na niedojrzałość, a Digital Trends (5/10) – na brak pomysłowości w wielu fragmentach gry. Tych bardziej lub mniej negatywnych opinii jest jednak zdecydowanie mniej niż „pozytywów”.

Na koniec coś, co być może pomoże wam w podjęciu decyzji – film przedstawiający pierwsze minuty zabawy:

Źródło: Metacritic

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  FennPL
  0
  Kolejnym Negatywem powinna być cena, ale to niestety tyczy się 90% obecnie wydawanych gier.
  dwie dniówki żeby kupić grę ? za dużo
  • avatar
   Q2hvY2hsaWs8
   0
   Ja tam mam pół. Zależy od punktu siedzenia.