Internet

Spotify ma więcej abonentów niż Polska mieszkańców

przeczytasz w 1 min.

Liczba użytkowników opłacających comiesięczny abonament w usłudze Spotify wzrosła już do 40 milionów.

Usługa Spotify pobiła kolejny rekord, umacniając swoją pozycję lidera w sektorze strumieniowania muzyki. Jej dyrektor generalny, Daniel Ek, pochwalił się za pośrednictwem Twittera, że comiesięczny abonament opłaca już ponad 40 milionów użytkowników. Taki wynik może robić ogromne wrażenie.

40 milionów subskrybentów – to wzrost o 10 milionów w porównaniu do wyników przedstawionych przez Eka w marcu, a więc na tak drastyczny wzrost wystarczyło pół roku. Nie wiadomo jaki procent to opłacający abonament, ale w kwietniu liczba aktywnych użytkowników przekroczyła 100 milionów.

Dynamika wzrostu jest zdecydowanie na korzyść Spotify. Na pierwsze 10 milionów właściciele czekali 4 lata, na drugie – 13 miesięcy, na trzecie – 9 miesięcy, a czwarte – tylko pół roku. W przyszłości może pójść jeszcze szybciej – wszak w planach jest dodanie klipów wideo i innych ciekawych funkcji.

Spotify to mocny lider, ale wcale nie oznacza to, że konkurencja śpi. Na drugim miejscu znajduje się Apple Music – podczas ostatniej konferencji amerykańskiego giganta pochwalono się, że za usługę płaci 17 milionów osób. Dalej mamy Napster (3,5 mln) i Tidal (3 mln). Kolejnym ważnym graczem może być Pandora.

Źródło: TechSpot

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  figer
  0
  Myślę, że na zwiększenie liczby płacących wpłynął program rodzinny. Płacę 10 pln więcej a cała moja rodzina może słuchać bez ograniczeń.
  • avatar
   Yamaraj6
   0
   Bardzo dobra i wygodna aplikacja nie ma co się dziwić.
   • avatar
    obcypl
    0
    Zdecydowanie łapka w górę. 5 kont za 30pln to po prostu bajka. Zarażam powoli każdego spotkanego wrzucając go na 5te konto na miesiąc - dwa i do tej pory kazdy przeszedł na premium we własnym zakresie ;-) Ten serwis po prostu daje dostęp do kolosalnych zasobów niemal za pół-darmo. Do tego premiery w dniu premiery. Gdyby tylko przykład ze Spotify brał taki Netflix... Ech ;-)
    • avatar
     xchaotic
     0
     Dawno juz nie probowalem. Jak jest z Polska muzyka na Spotify? jest wszsytko? Np taki zespol Klozet?