Smartfony

Sprzedano ponad milion sztuk składanego Samsunga Galaxy Fold, mimo licznych wad [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Na dzisiejszym wydarzeniu TechCrunch Disrupt Berlin, gdzie rozmawiano o rozwoju dzięki innowacjom, Young Sohn (prezes Samsunga) powiedział, że firma sprzedała już ponad milion składanych smartfonów Samsung Galaxy Fold.

Aktualizacja [13.12.2019]

Samsung oficjalnie skomentował informacje, które podał Sohn Young podczas konferencji. W rzeczywistości nie sprzedano 1 miliona urządzeń. Nie podano faktycznej liczby sprzedanych telefonów, nie odnosząc się choćby do szacowanej wcześniej ilości. Błąd tłumaczono tym, że Sohn Young mógł przez pomyłkę podać początkowy roczny cel sprzedaży, który najwyraźniej wynosił milion sztuk.

[Oryginalny news]

Tak, mimo zaporowej ceny 2000 dolarów (w Polsce Galaxy Fold jest dostępny za 9000zł), sprzedano ponad dwa razy więcej urządzeń niż przewidywano.

Składany model Samsunga został przedstawiony na początku tego roku i niedługo potem zaczął się okres testowy. Recenzujący użytkownicy szybko wykryli wiele problemów. Największym okazały się pękające ekrany, które nie wytrzymywały nawet dnia testów. Sprzedaż ruszyła pod koniec września i widać było poprawę w funkcjonowaniu, chociaż niektórzy nadal skarżyli się na kłopoty z ekranem.

Samsung Galaxy Fold odniósł duży sukces

Young Sohn opowiedział o procesie wypuszczenia składanych telefonów w celu zebrania opinii użytkowników oraz skomentował sprzedaż. Prezes był bardzo dumny z ilości sprzedanych egzemplarzy tego modelu. Zapytany na konferencji, czy pomyślał, że warto sprzedawać niedopracowany smartfon za tak wysoką cenę, odpowiedział „tak”. Na poparcie swoich słów, wskazał na liczbę kupionych sztuk w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Samsung już od jakiegoś czasu pracuje nad następną wersją modelu Galaxy Fold, który ma być znacznie tańszy (około 1000 dolarów) i być jednym z najlepszych technologicznie. Zaprezentowany zostanie najprawdopodobniej w okolicach lutego 2020 roku.

Źródło: TechCrunch, androidpolice.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  -5
  Cóż innego może świadczyć, że większość ludzi to debile... szkoda tylko, że miliony idiotów mają zbyt dużo gotówki, co psuje cały rynek.

  PS. Piszę o tym konkretnym przypadku, wydawaniu kasy na oczywisty bubel, którego wady były wykazane jeszcze przed wydaniem.
  • avatar
   Sauvage
   0
   @Kenjiro - to nie debile tylko testerzy . Dzięki takim jak oni za jakiś czas będzie dostępne całkiem fajne urządzenie które nie będzie miało wad poprzedników.
   Osobiście nie jestem zainteresowany zakupem składanego smartfona bo dla mnie Samsung Galaxy s10e jest wystarczającą wielkością do tego co potrzebuję. Jedyną zmianą może być przejście na serię Note ze względu na rysik który ma spore możliwości