Gry

Square Enix przyznaje się do fałszerstwa

przeczytasz w 1 min.

Pierwsze porównawcze zdjęcia najnowszej odsłony serii Final Fantasy nie ujawniły większych różnic w oprawie graficznej pomiędzy konsolami Xbox 360 i Playstation 3. Dziś już wiadomo, że nie do końca było to zgodne z prawdą.

Kiedy w zeszłym tygodniu producent Final Fantasy XIII, firma Square Enix udostępniła zdjęcia porównujące oprawę graficzną pomiędzy wspieranymi platformami mało kto spodziewał się wybuchu takiej afery. Właśnie okazało się bowiem, że większość z zaprezentowanych wówczas zdjęć z konsoli Xbox 360 była odpowiednio udoskonalona. Najprawdopodobniej zamaskowano w ten sposób różnice wynikające z faktu kompresji obrazu niezbędnej do wydania gry na płytach DVD. Taką wersję ma otrzymać konsola Microsoftu. Dla przypomnienia warto dodać, że edycja PS3 ukaże się na dwuwarstwowej płycie Blu-ray mieszczącej aż 50GB danych.

Jak donosi serwis Kotaku Square Enix samo przyznało się do fałszerstwa stwierdzając jednak, że było ono wynikiem błędu. Przedstawione zdjęcia pochodzą bowiem z wersji produkcyjnej gry i nie powinny być używane do jej promocji. Przedstawicielka producenta - Sonia Im przyznała, że faktycznie doszło do zamiany zdjęć, ale nie było to działanie celowe. Wersja xboxowa Final Fantasy XIII nie potrzebuje, jej zdaniem żadnych udoskonaleń. Przekonać się o tym mamy w momencie udostępnienia właściwych zdjęć porównawczych, co nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu. Czekamy więc z niecierpliwością.

Źródło: Kotaku.com; Eurogamer.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To żaden news, a newso-spam, bo:

  1. Ze zrzutów ekranów kompletnie NIC nie można wywnioskować (to skrinszoty z iPoda?)

  2. Kompresja w końcu czego dotyczy? Filmów, czy tekstur?? Z pewnością ktoś w całej tej "aferze" jest pro-idiotą, tylko w tym tłumie pozostałych idiotów trudno go wykryć...

  3. Niech ktoś, kto pisze takie rzeczy ogarnie temat, którym się zajmuje, bo kompletnie nic z niego nie wynika. Jedynie to, że jest AFERA, zupełnie jak ta "hazardowa" :)
  • avatar
   Darxis
   0
   Zawsze tak jest
   • avatar
    Vassago
    0
    A wszystko po to by zyskać większy rozgłos i sprzedać tym samym więcej kopii gry.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja tam nie widzę różnic między tymi fotkami :D
     • avatar
      SoundsGreat
      0
      Jakie Wy jesteście.... eh..

      Te foty przedstawiają rzekome (sfałszowane) porównanie X i PS, a tak naprawdę są identyczne.
      • avatar
       Warmonger
       0
       Co właściwie przedstawia ten screenshot? Rozpoznaję kształt konia, ale reszta to jakiś pstrokaty misz-masz.