Smartfony

Polacy dbają o swoje smartfony - są w tym najlepsi w Europie

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
30 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Square Trade przeprowadziła kolejne ciekawe badania, dzięki którym sprawdziła jak Europejczycy dbali o swoje smartfony w ostatnich dwóch latach.

Square Trade badanie

Zapewne niektórym z Was zdarzyło się kiedyś zniszczyć swojego smartfona. W ogólnym rozrachunku Polacy robią to jednak zdecydowanie rzadziej niż mieszkańcy innych państw.

Firma Square Trade przeprowadziła kolejne ciekawe badania, dzięki którym sprawdziła jak Europejczycy dbali o swoje smartfony w ciągu ostatnich dwóch lat. Wyniki są bardzo ciekawe, ponieważ Polacy okazali się narodem, który  najbardziej dba o urządzenia – 24,3% z nas zniszczyło smartfon w ostatnich dwóch latach. Wydaje się Wam, że wynik nie jest wcale taki niski?

Warto sprawdzić zatem, kto w tym interesującym rankingu znalazł się na podium. Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami, znalazła się Grecja – 40%. Drugim „niezdarnym” krajem okazały się Włochy – 39,8%, zaś trzecie miejsce jeśli chodzi o skalę zniszczeń smartfonów zajęła Hiszpania – 38,9%.

„Mimo, że Polacy są uważnym narodem i zajęli ostatnią pozycję jeśli chodzi o liczbę zniszczonych smartfonów, skala zjawiska jest duża – niemal co czwarta osoba straciła swoje urządzenie w ciągu ostatnich 2 lat. W ciągu 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 miliardy złotych. Często tracimy smartfony w najmniej oczekiwanych sytuacjach i w miejscu, który wydaje się bezpieczne, dlatego warto pomyśleć o ochronie swoich urządzeń.” - Kevin Gillan, Dyrektor  Zarządzający na Europę firmy SquareTrade

Square Trade badanie smartfony

Źródło: Square Trade, lifehacker

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  k3m0t
  Co się dziwić jak topowy telefon kosztuje Polaka całą naprawdę dobrą wypłątę 3tys:D a Anglika np 400funtów gdzie anglik niech zarobi 2tys funtów. Więc gdzie tu spraweidliwość :D
  53
 • avatar
  Konto usunięte
  Pamiętam jak dziś.
  Pażdziernik 2014 roku, piekne poranne,jesienne słońce na zewnątrz jak dziś(lekko oślepiające, a wręcz zmuszające do noszenia okularów przeciwsłonecznych).
  Do pracy zostało jakies 100 metrów, ale po drodzę była Żabka, więc pomyślałem, że może warto rozpocząć ten piękny dzień zastrzykiem cukrowym w postaci Snickersa - telefon trafił do kieszeni kurtki.
  Zakup batona trwał może 1 minutę, a po wyjsciu postanowiłem, go zjeść zanim jeszcze wejdę do pracy - co by się delektować chwilą spokoju.
  Z racji, że nie było kosz na śmieci to postanowiłem schować papierek po batonie do kieszeni kurtki - na marginesie, baton smakował wyjątkowo dobrze tego poranka.
  Pech tak chciał, że w całym tym "zamieszaniu" spowodowanym nad wyraz piekną pogoda oraz endrofinami pobudzonymi zastrzykiem batona nr 1 na świecie, zapomniłem że telefon jest właśnie w tej kieszeni.
  Niestety przypadkowo zahaczyłem telefon, a ten sru o ziemie - pęknieta połowa ekranu, ale co zrobić, każdy musi mieć kiedyś swój pierwszy raz :)

  P.S. nie mam żalu to tego Snicekrsa!
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  Jakby tylko o smartphone'y chodziło. Sprzęt elektroniczny jest u nas nieziemsko drogi, a zarobki to kpina i pomyłka. Żyjemy w kraju wyzysku, gdzie biedni utrzymują bogatych, gdzie sprawiedliwość jest tylko dla biednych i jak to powiedział Piłsudski: "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy".

  Co więc się dziwić, że jak raz na 5-10 lat zmieni się telefon w "świątecznej promocji" to się go nosi w osobnej kieszonce w bawełnianej skarpecie i traktuje jak Golum pierścień...
  5
 • avatar
  Arqon
  @TopperHarkley
  Stary, zacznij myśleć o pisaniu powieści. Jak już jakąś będziesz mieć na swoim koncie, koniecznie daj mi znać na PW - z chęcią poczytam. Piękna, a zarazem smutna (i wzruszająca) historia :'(
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  Się dba się ma.
  3
 • avatar
  solasoft
  Najlepsi sa ci co mieszkaja w polsce a sie wypowiadaja o zyciu zagranica :)
 • avatar
  wdowa94
  Polacy na szczęście są ekstremalnymi materialistami i mają silne poczucie własności co wskazuje na biedę lub mądrość ;)
  -3
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak mowi k3m0t
  Polak dba i szanuje a swinie angielskie maja totalnie ......na to. Szybko przyszło szybko poszło.
  Pozdro
 • avatar
  jony72
  Polska zawsze ostatnia :D (w tym wypadku dobrze)
 • avatar
  jony72
  Funt po 5.4 to troszke więcej niż 400 funtów :D
 • avatar
  rulax
  Ciekawe czy badano liczbę smartfonów zniszczonych poprzez zalanie/zamoczenie wodą?
  Myślę, że bylibyśmy w czołówce europejskiego rankingu;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Mój poczciwy Wt19i spadł z antresoli na metalowe pedały od roweru, ekran potrzaskany, ale działa dobrze :) Tak o niego dbałem, to musiał mi zlecieć.