Gry

STALKER Apocalypse, czyli drugie wcielenie Areal

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Twórcy Areal właśnie zapowiedzieli nową, osadzoną w postapokaliptycznych realiach produkcję – STALKER Apocalypse.

STALKER Apocalypse

Studio West Games w lipcu tego roku zaprezentowało Areal – grę, która miała być duchowym następcą serii S.T.A.L.K.E.R. Miała – bo choć udało się uzbierać pieniądze podczas kickstarterowej kampanii, to projekt w niejasnych okolicznościach został wstrzymany, a datki zwrócone użytkownikom. Wygląda jednak na to, że panowie nie zamierzają się poddawać. Właśnie zapowiedzieli nową, osadzoną w postapokaliptycznych realiach produkcję – STALKER Apocalypse.

Tytuł nie pozostawia złudzeń – inspiracje są oczywiste. Co jednak należy podkreślić – słowo „STALKER” nie pojawia się tutaj z kropkami, jak miało to miejsce w oryginalnej serii. Mimo to mamy tutaj do czynienia z pierwszoosobową strzelanką, której akcja toczy się w świecie wypełnionym anomaliami. Twórcy zapowiadają ciekawy system walki, a także rozwinięte narzędzia rzemieślnicze. Dostępna będzie nie tylko kampania jednoosobowa, ale też tryb multiplayer.

Na razie nieznane są żadne szczegóły. Wiadomo jedynie, że gra powstaje i że twórcy potrzebują na jej produkcję 600 tysięcy dolarów. Ze względu na niezbyt dobre wspomniane związane z Kickstarterem, zbiórka odbywa się na platformie World Wide Funder. Tam też możecie zobaczyć dodatkowe materiały i znaleźć kilka informacji na temat tej gry. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zwiastuna:

Gra STALKER Apocalypse powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PS4Xbox One. Premiera planowana jest na rok 2016.

Źródło: VG247, WFunder

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Pażyjom uwidim.
  5
 • avatar
  jakub_c12
  S.T.A.L.K.E.R poza Zoną? Pewnie kolejna wydmuszka w rodzaju Survarium...

  Jedyna szansa na odrodzenie S.T.A.L.K.E.R.A to przejęcie przez Dezowave praw do marki i rozpoczęcie komercyjnej działalności ale na to nie ma perspektyw.
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  To Areal wygladalo jakby jakis gimbek przez weekend w darmowym SDK pogrzebal, ze im nie wstyd po tym twarz pokazywac.
  1
 • avatar
  ECRYGIGS
  ""Co jednak należy podkreślić – słowo „STALKER” nie pojawia się tutaj z kropkami, jak miało to miejsce w oryginalnej serii.""
  Ale w filmie już są może nie kropki ale śruby między literami :D
  1
 • avatar
  vilku664
  Cheeki Breeki https://www.youtube.com/watch?v=QWFuk3ymXxc
  1