Gry komputerowe

Star Citizen - 150 mln dolarów na koncie

przeczytasz w 1 min.

Budżet rośnie z miesiąca na miesiąc i podobno w równie dobrym tempie rozrasta się uniwersum Star Citizen. Takie są zapewnienia.

150 milionów dolarów – aż tyle zdążyli już uzbierać twórcy Star Citizen, czyli Cloud Imperium Games. Do zbiórki dorzuciło się ponad 1,8 miliona użytkowników, więc każdy z nich wpłacił średnio 300 złotych – sporo jak na grę, której premiery wciąż nie widać.

Po raz ostatni o kwocie na koncie pisaliśmy w grudniu 2015 roku, kiedy osiągnięty został poziom 100 milionów dolarów. Już wtedy pisaliśmy, że „to ogromny sukces, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że zbiórka trwa trzy lata, a końcowego produktu wciąż nie widać”.

Minęło półtora roku, na koncie pojawiło się dodatkowo 50 milionów, ale sytuacja właściwie wiele się nie zmieniła – wciąż mówimy o grze, która powstaje i coś powstać nie może. Wprawdzie pierwsi gracze mieli już okazję sprawdzić ten tytuł w akcji, ale jedynie jego maleńki fragment.

Projekt o nazwie Star Citizen poważnie się bowiem rozrósł w ostatnich miesiącach. Z dość prostego symulatora kosmicznego zrobił nam się prawdziwy kombajn z wielowątkowym trybem fabularnym, modułem pierwszoosobowej strzelaniny czy modułem eksploracyjnym ogromnych planet.

Kiedy odbędzie się premiera pełnej wersji Star Citizen? Tego nie wiadomo. Twórcy zapewniają jedynie, że pracujących nad tym obecnie 428 pracowników robi, co może. Wiemy też, że pod koniec czerwca światło dzienne ujrzy duża aktualizacja Alpha 3.0.

Źródło: Star Citizen

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  6
  Jakbym miał te 150 milionów, to by mi ochota odeszła by skończyć tę grę ;]
  • avatar
   kitamo
   3
   dawanie na tace w tym przypadku wydaje się być bardziej uzasadnione.
   • avatar
    SirMichael
    1
    ciekawe kiedy ją skończą i ile krzykną za finalną wersję gry.. pewnie z 300-500 zł :P
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Co to jest to głupie 150mln. Kotelety z serii cod mają budżety po 250.
     • avatar
      Snack3rS7PL
      0
      Nieprofesjonalne podejście, niepoważna firma, przez idiotów niestety owa firma ma szansę jeszcze egzystować na rynku, ja tutaj wyczuwam wielki szwindel.

      Jak można nigdy nie podać terminu wydania gry...nawet niech to będzie bardzo odległy termin np. 5-6 lat, ale podać należy, a tak się kupuje kota w worku, tylko tak się zastanawiam, czy jeżeli gracze nie ujrzą gry, to czy ktoś im nie urżnie łba? W końcu różni ludzie mogą kupić tę grę, jak ktoś jest bardziej bezpośredni to przyjdzie i wpakuje kulkę gościowi za to, że go o....jał...
      • avatar
       sebmania
       -1
       Mnie zawsze śmieszy że po wydaniu gry każą sobie jeszcze za nią płacić, przecież była zbiórka na zrobienie gry a nie na stworzenie firmy zarabiającej kasę ....
       • avatar
        Aeraloth
        -1
        Konsolowcy nadal płacz o Star Citizen, typowe.
        • avatar
         PS4MasterRace
         -5
         Za nim to wyjdzie będzie się to prezentowało marnie już teraz widać jak kiepskie są wymodelowane postacie i animację. Ta gra może by zrobiła wrażenie ale 3/4 lata temu ech.....
         Tym bardziej gdzie za rogiem konsole nowej generacji "PS5"

         A najśmieszniejsze będzie to jak tylko mały procent ludzi uruchomi grę w komfortowej jakości "Bez Titana Nie Podchodź" :)

         To teraz pytanie kiedy to ma wyjść w końcu czy za rok usłyszymy o kolejnej alfie ech...... ;)

         Albo będzie rybka albo wtopa dekady cip.....
         • avatar
          supervisor
          0
          Większy biznes mają z "tworzenia" gry niż z samego ew. wypuszczenia jej.