Gry komputerowe

Użytkownicy mogą już sami anulować pre-ordery na Steamie

przeczytasz w 1 min.

Nowa funkcja na platformie Valve.

Steam logo

Do tej pory, aby anulować przedpremierowe zamówienie na Steamie trzeba było wysyłać prośbę do pomocy technicznej. Wszystko zajmowało więc naprawdę sporo czasu.

Teraz sytuacja ta ma się zmienić, jako że na platformie Valve pojawiła się opcja ręcznego anulowania przedpremierowego zamówienia i tym samym automatycznego zwrotu pieniędzy – klikając w link możemy szybko i bezproblemowo odzyskać fundusze za taką grę – przynajmniej w teorii.

Niezależnie od tego w jaki sposób dokonaliśmy płatności, pieniądze trafią do wirtualnego portfela na Steamie. Własnoręczne anulowanie przedpremierowych zamówień ma na celu przede wszystkim przyspieszenie całego procesu, który do tej pory był dość kłopotliwy.

Nowa opcja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale poinformował o niej jeden z użytkowników platformy Steam – {\VoX Puffy/} – który umieścił na oficjalnym forum zrzut ekranu, prezentujący funkcję „Refund an item” na przykładzie gry Broken Age:

Steam zwrot

Cóż, to chyba krok w dobrym kierunku.

Źródło: Polygon, ValveTime, Steam

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  llefar
  7
  Drugi akapit: "anumowania przedpremierowego ".

  To na pewno krok w dobrym kierunku.
  • avatar
   Sir R
   3
   Ja to się zastanawiam dlaczego w ogóle ludzie kupują pre-ordery. Potem jest tylko płacz, że dostają niedopracowany produkt lub nie to co obiecywali twórcy. Przykłady? BF4 lub Aliens: Colonial Marines. Jak firmy zobaczą kaskę przed zakończeniem prac, to potem zwyczajnie mają gdzieś graczy.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    pod warunkiem że z wirtualnego portfela można od razu z powrotem na kartę i do banku bez potrąceń. jak kasa ma utknąć na steamie to średni interes
    • avatar
     alb3rt
     1
     A czy na steam można "oddawać" gry tak jak to zrobili na originie?
     • avatar
      jeomax.co.uk
      0
      W tytule znowu jest blad :/
      Nie ma w polski slowniku wyrazu "pre-order", wobec czego nie mozna go odmieniac zgodnie z polskimi regulami. I generalnie po co uzywac slow obcych, skoro dalej w tresci piszecie juz po polsku, czyli dobrze :)

      "anulować zamówienia wstępne na Steamie" powinno byc.