Oprogramowanie

Steve Jobs: poświęcę wszystko by zniszczyć Androida

przeczytasz w 2 min.

Dokładnie dzisiaj do księgarni trafiła pierwsza autoryzowana biografia niezwykłego wizjonera - Steve'a Jobs'a. W jej treści znalazło się jednak kilka zaskakujących fragmentów, które z pewnością zobrazują czytelnikom relację między firmą Apple a konkurencją.

Autorem wspomnianej biografii jest Walter Isaacson, który spisywał ją od 2009 roku. W tym czasie Isaacson spotkał się z szefem "nadgryzionego jabłuszka" ponad 40 razy w celu przeprowadzenia kolejnych wywiadów czy też omówienia kolejnych fragmentów biografii.

Jak zapewne się domyślacie w biografii oprócz istotnych spraw z życia Jobsa, działalności firmy Apple, opracowanych przez niego produktów i technologii znalazły się również odniesienia do konkurencji. Jobs ostro krytykował działalność takich firm jak Google czy też HTC, a wszystko za sprawą "zielonego robocika" - Androida.

biografia jobsa

Relacje pomiędzy firmami Apple i Google były określane jako dobre, firmy wzajemnie ze sobą współpracowały. Doszło nawet do podjęcia wzajemnych działań w celu zapobiegnięcia rozszerzania dominacji Microsoft na rynku pecetów, urządzeń przenośnych i usług internetowych. Były prezes (CEO) Google - Eric Schmidt, piastował nawet niegdyś stanowisko jednego z dyrektorów w firmie Apple, a w późniejszym okresie zasiadał w zarządzie firmy.

Losy i wzajemne relacje obydwu firm diametralnie się zmieniły po premierze smartfona iPhone i odpowiedzi firmy Google na to urządzenie i system operacyjny iOS, wydaniem systemu Android. To był przełomowy moment, gdyż od tej chwili obydwie firmy ze wzajemnie współpracujących podmiotów, stały się swoimi konkurentami. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż firmy rozpoczęły przeciwko sobie wzajemne batalie patentowe - których finału nie uświadczyliśmy do dzisiaj.

zdjęcie jobsa

W opublikowanej biografii czytamy autoryzowane słowa Jobs'a w których on sam stwierdza, że mobilny system Google Android jest kradzionym systemem i jest gotów w imię jego zgładzenia poświęcić cały majątek Apple i walczyć aż do swojej śmierci. - "Zniszczę system Android, bo to kradziony produkt. Jestem gotów rozpętać wojnę termojądrową aby to zrobić. Aż do mojej śmierci, poświęcę swoje ostatnie tchnienie i ostatniego centa z 40-miliardowejgo majątku Apple." Takimi słowami ówczesny szef Apple wyrażał się o produkcie firmy Google.

W biografii znajdujemy również odniesienie do spotkania ówczesnego dyrektora generalnego Google - Erica Schmidt'a, który spotkał się z Jobsem w celu zażegnania konfliktu między obiema firmami. -"Nie chce waszych pieniędzy. Nawet jeżeli zaoferujesz mi 5 miliardów dolarów. Nie chce ich, mam ich mnóstwo. Chcę abyś przestał wykorzystywać nasze pomysły w Androidzie." - powiedział na spotkaniu Steve Jobs do Erica Schmidta.

jobs i schmidt

Jobs miał również wiele za złe firmom stosującym Androida m.in. HTC, która stworzyła swoją autorską nakładkę "HTC Sense" na interfejs wspomnianego systemu. Co ciekawe Steve nie przepuścił nawet byłemu prezesowi Microsoftu, mówiąc o Billu Gates'ie -"Bill ma płytką wyobraźnię i nigdy niczego sam nie wymyślił, dlatego też myślę, że bardziej komfortowo czułby się w filantropii niż w technologii. Gates po prostu bezczelnie ukradł pomysły innych."

steve jobs i bill gates

Te i wiele innych ciekawych słów Jobsa znajdziecie w wydanej dzisiaj jego biografii, do przeczytania której zachęcamy. Ze swojej strony powstrzymamy się od komentowania słów Steve'a Jobsa gdyż o zmarłych powinno mówić się albo dobrze, albo nie mówić wcale. Nie umniejszając zasług Jobsa, trzeba jednak dodać, iż sprawa pomiędzy firmami Apple, Google i Microsoftem jest dosyć pokrętna i krzywdzące byłoby wydawanie jakichkolwiek sądów w tej sprawie.


Więcej o Steve Jobs:

Źródło: Associated Press, The New York Times, The Huffington Post, OSnews, PCInpact

Komentarze

267
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza
  70

  "Steve Jobs: poświęcę wszystko by zniszczyć Androida."

  Dzisiaj Android nadal istnieje, natomiast Steve Jobs... nie.

  • avatar
   Konto usunięte
   14
   ile jadu w tych slowach
   • avatar
    DiamentoKWZ
    12
    Ot i cały wielki biznes. Na zdjęciach uśmieszki i uściski dłoni a poza planem by się w łyżce wody potopili wzajemnie.
    • avatar
     Konto usunięte
     12
     Do tej pory miałem go za na prawdę "dużego" człowieka, nawet mimo tego, że r*chał ludzi ile wlezie, ale po stwierdzeniu, że rozpętałby wojnę byleby nakarmić swoje ego uznaję go za idiotę (tak, wiem, że nie należy jego słów brać dosłownie)
     • avatar
      Fourth Illusion
      11
      Trzeba teraz uwazac zeby facebook tak na benchmarka nie zareagowal za te kciuki w gorze...
      • avatar
       Konto usunięte
       9
       Hahahahahhaha! "Gates po prostu bezczelnie ukradł pomysły innych." Z ust tego pana to jest wręcz komiczne, jak taki osobnik może coś takiego powiedzieć? Sam tyle patentów zawalił, a komuś to wytyka. Bezwstydnik.
       • avatar
        Kiziea
        9
        Wielki mi wizjoner, sam również wykorzystał pomysły innych.

        Cytat bardzo mądrych słów: "Wizjoner to człowiek którzy tworzy przełomowe idee, a nie tylko pudruje idee innych. Idea systemu operacyjnego opartego na oknach? Nie, to nie idea Steva, tylko idea zrodzona w Xeroxie. Idea słuchania muzyki idąc ulicą? Walkmana wymyślono dużo wcześniej. iPod to jedynie inna forma podania ideii którą znów wymyślono wcześniej, tylko sprzedana w nowej formie. Są jeszcze jakieś inne idee w sprzęcie Apple'a? iPad jako idea mobilności? Idea ta pojawiła się z pierwszym laptopem, a Steve jedynie uciął z niego klawiaturę. Wizjoner to dla mnie człowiek który dokonuje rzeczywistego przełomu i odkrycia, a nie tylko w genialny sposób sprzedaje idee innych, co nie jest wizjonerstwem a w najlepszym razie dopracowaniem pomysłów innych".

        Osobiście, większość traktowała jak Guru, który potrafi wmówić ludziom wszystko, nawet to, że źle trzymają telefon, zasłaniając jego antenę. Miał jedynie wielki talent do wmawiania i wprowadzania na rynek czyjś projektów w delikatnie zmienionej formie.
        • avatar
         Konto usunięte
         8
         I oto człowiek pełen jadu, za którym płakały miliony znawców "tematu"... mnie by teraz było wstyd...
         • avatar
          Konto usunięte
          8
          Dobrze ze umarl, taki czlowiek jak Jobs jest niebezpieczny. Nie plakalem po nim bo tacy ludzie chca nachlapac jak najwiecej dla siebie i niszczyc konkurencje. Pan Bog widocznie go za to pokaral i odebral mu zycie.
          • avatar
           Konto usunięte
           6
           Jeszcze jedna myśl mi przychodzi do głowy - skoro Jobs był tak bardzo nastawiony przeciwko Androidowi, to znaczyć może tylko, że zobaczył w nim rzeczywistego konkurenta dla swojego produktu - i to takiego który nie tylko uszczknie jakąść część rynku, ale który może zagrozić pozycji iOS na rynku, albo nawet wypchnąć z roli lidera.
           Nikt (a już na pewno nie człowiek pokroju Steva) pokroju jakimiś nieznaczącymi sprawami.

           Być może iPhone był przełomem pod wieloma wzgledami - moim zdaniem Apple połączyło w nim w odpowiedni sposób kilka rozwiązań (znanych od dawna) tak, że istotnie powstała pewna nowa jakość - i tu się zgodzę, że rezygnacja z rysika, implementacja multitouch, ujednolicenie interfejsu (nawet kosztem możliwości dostosowania do własnych potrzeb) oraz optymalizacja systemu i dopasowanie do sprzętu (płynność działania, brak opóźnień itd.) - to wszystko połączone w całość spowodowały niewątpliwą rewolucję.

           Nic jednak z powyższych nie było nowe - rozwiązania znane były już wcześniej - nic więc dziwnego, że po sukcesie iPhone, zaczeły pojawiać się podobne produkty. A Android był strzałem w dzisiątkę, bo mogli go wykorzystywać wszyscy producenci i dopasowywać do własnych potrzeb. Pojedynczy producent nie mógł rywalizować z Apple - Android jako platforma łącząca wszystkich producentów - jak najbardziej tak.
           • avatar
            Konto usunięte
            5
            no tak wszyscy go chwalili po śmierci, sam musze przyznać że naprawde dużo osiągnął , ale to ile jadu jest w jego słowach to dla mnie aż dziwne. Apple chyba naprawde było dla niego całym światem.
            • avatar
             edmund
             5
             Steve Jobs największy hejter świata.
             • avatar
              Room429
              4
              Gosc byl lekko uszkodzony ;)
              • avatar
               Konto usunięte
               4
               Bill Gates był najczęściej okradanym człowiekiem na świecie a i tak był najbogatszy. Że zacytuję jego słowa: "Potępiam piractwo, ale jeśli już musicie kraść oprogramowanie, kradnijcie moje!"

               Steve stwierdza "Jestem gotów rozpętać wojnę termojądrową aby to zrobić. Aż do mojej śmierci, poświęcę swoje ostatnie tchnienie i ostatniego centa z 40-miliardowejgo majątku Apple (żeby zniszczyć Android"

               Nie chce mi się tego komentować. Każdy sam sobie może wyrobić zdanie...
               • avatar
                Konto usunięte
                4
                Gdy wieczorne zgasną zorze
                Zanim głowę do snu złoże
                Modlitwę moja zanoszę
                Bogu, ojcu i synowi
                Dopierdolcie sąsiadowi!
                Dla siebie o nic nie wnoszę
                Tylko mu dosrajcie proszę
                Kto ja jestem? Polak mały

                Mały, zawistny i podły
                Jaki znak mój? Krwawe gały
                Oto znoszę swoje modły
                Do boga mamy i syna
                zniszczcie tego skurwysyna
                Mego rodaka sąsiada
                Tego wroga, tego gada
                Żeby mu okradli garaż

                Żeby go zdradzała stara
                Żeby mu spalili sklep
                Żeby dostał cegła w łeb
                Żeby mu się córka z czarnym
                I w ogóle żeby miał marnie
                Żeby miał aidsa i raka
                Oto modlitwa polaka
                • avatar
                 kurde-90
                 4
                 "12 października w swoim domu w Murray Hill po długiej chorobie zmarł Dennis Ritchie − twórca języka C i współtwórca systemu UNIX." O Steve Jobs media nie cichną a o takim wybitnym człowieku dla świata IT milczą...
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  4
                  "Zniszczę system Android, bo to kradziony produkt. Jestem gotów rozpętać wojnę termojądrową aby to zrobić. Aż do mojej śmierci, poświęcę swoje ostatnie tchnienie i ostatniego centa z 40-miliardowejgo majątku Apple." - Zazdrość panowie zazdrość że to im się tak system nie udał jak GOOGLE.
                  • avatar
                   sevae
                   3
                   A w sumie nie słyszałem nigdy jego wypowiedzi żadnych, był zawsze dla mnie gościem który prezentuje jakiś nowy magiczny produkt i tyle. Wzbudzał we mnie tyle emocji co Jenhsun Huang. O Apple jakieś zadanie miałem, o Jobsie nie, teraz wiem że nie wzbudza mojej sympatii i stał się dla mnie trochę mniej obojętny - do czasu aż zapomnę o tym newsie... czyli na jakąś godzinę :)
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    3
                    Ukradliśmy pomysł, pierwsi to opatentowaliśmy a potem wyzywamy że inni od nas kradną :]
                    • avatar
                     Konto usunięte
                     3
                     Słowa ociekające nienawiścią. Ciekawe co robi GUI xeroxa u apple - firmy która wszystko sama wymyśliła.
                     • avatar
                      Konto usunięte
                      3
                      No to poświecił życie na zniszczenie Androida a Android dalej żyje :D
                      • avatar
                       Konto usunięte
                       3
                       Nie rozumiesz. Chodzi o to że używasz rozwiązań powszechnie dostępnych w swoim produkcie, następnie zakazujesz innym producentom używać tych rozwiązań mówiąc że są to twoje własne. Czyli idąc przykładem z żarówką po włożeniu jej w oprawkę nikt inny już nie może robić/sprzedawać żarówki z oprawką...
                       • avatar
                        Lightning
                        2
                        Będzie tak jak z Jacksonem - po śmierci pasożyty zaczną zarabiać na jego nazwisku (bo zmarły sie o kasę nie upomni).

                        Jutro na kanale Discowery (nie pamiętam jakim - widziałem reklamę) program "jak Steve Jobs zmienił świat".
                        • avatar
                         Konto usunięte
                         2
                         Polecam film pt. "Konspiracja.com"...
                         Tyle na temat tych "geniuszy" typu GATES...
                         • avatar
                          Konto usunięte
                          2
                          Szkoda, że takie kwiatki wychodzą dopiero w pośmiertnej biografii - widocznie PR Steve przez lata utrzymywał jako "ten poszkodowany" przez łamanie patentów, wykradanie pomysłów, a w ogóle ten cały kryzys, ocieplenie klimatu i śmierć misia Jogi to wina wszystkich bezwzględnie wykradających Apple klientów krwiożerczych kapitalistów...
                          • avatar
                           Konto usunięte
                           2
                           Wejdźcie sobie na profil "triad" czyli nadwornego fanboya japka, i zobaczcie jego wcześniejsze komentarze. To spamer i prowokant jest ;]
                           • avatar
                            Konto usunięte
                            2
                            Zrób ktoś porządek z tymi komentarzami bo aż się czytać odechciewa. Nie, nie będę dawał po minusie co chwilę bo zwyczajnie szkoda mi czasu.
                            • avatar
                             Konto usunięte
                             2
                             A druga sprawa nie wiem o co tyle szumu z jego smiercia??? nawet jak papież JPII zmarl to nie trabili o tym tak dlugo a tu niby cos zrobil i dla amerykanow jest BOGIEM
                             • avatar
                              Konto usunięte
                              2
                              Podsumowując, wyzwiecie mnie, ale te głupie spory można zamknąć w 1 małym przykładzie, otóż:
                              Ktoś wymyślił żarówkę (nie piszę kto, bo zacznie się kłótnia) i ja włożyłem ją w oprawkę, czy zamieniłem na mniejszą to jestem złodziej i powinienem zginąć.
                              Lub też pytanie, dlaczego iPhon czy inne urządzenia mają ekran i wyświetlają obraz, przecież to nie oni to wymyślili?
                              Proste przykłady dla prostych ludzi.
                              Niedawno była ciekawa audycja w jednej ze stacji radiowych, mianowicie padły słowa miej więcej takie: "To że ktoś jest najlepszy, cza najtańszy, czy najdroższy się zmienia i nie powinno być kierunkiem rozwoju, to że ktoś był w czymś pierwszy, to się nie zmieni, nawet jak ktoś zrobi to samo, skopiuje dokładnie Twój produkt to i tak Ty będziesz tym pierwszym."
                              A moje osobiste przekonania są podzielone, iCosie są świetnie wykonane- to fakt, dobrze spasowane, ergonomiczne, mają mnóstwo aplikacji. Niektórym to wystarczy, ja wolę zamiast gier smartphona, który dla zabawy odpali mi xp, czy linuxa, mi to przynosi większą frajdę niż gry. Każdy ma swoje upodobania i niech nie wmusza ich innym. Apple radzi se świetnie mimo tych wszystkich "kradzieży". Gdyby Apple robiło urządzenia przystosowane do moich potrzeb też pewnie bym się skusił, bo jakość wykonania i użyte materiały są świetne. Apple to dobra firma, ponieważ kreuje rynek, pokazuje innym kierunek rozwoju, ale nie powinna go chamować.
                              Ufff.... po przeczytaniu tylu różnych komentarzy tyle myśli się nasuwa.
                              • avatar
                               peacemaker
                               2
                               sam posiadam iPhone 4G (i uwazam go za b.dobry smartfon) ale nie podoba mi się to co robi Apple chodzi głównie o sprzeczanie się z innymi firmami o jakieś "pierdoły" jeżeli tak dalej będzie nie wróże im kolorowo... mam cichą nadzieje, Tim Cook będzie mniej konfliktowy.
                               • avatar
                                piterrrxd
                                2
                                Android rules, iphone to przerost formy nad treścią i tyle.
                                • avatar
                                 komefserwis
                                 1
                                 A wiecie o tym iz ten "wizjoner" byl tak zapatrzony w swoja nieomylnosc iz zrezygnowal z ratujacej zycie operacji bo myslal ze da sobie rade mentalnie sam a do lekarza poszedl gdy bylo za pozno?

                                 Tak ta ksiazka to best seller i sam nabede jedna na bank bo opisuje wszystko a nie tylko w superlatywach.
                                 • avatar
                                  zgf1a
                                  1
                                  I kto piach gryzie? :)
                                  • avatar
                                   Nalovp
                                   1
                                   Kiziea daj no jeszcze jakiś link do twego telefonu typu "ile tak naprawdę kosztuje?" Zobaczymy porównanie ile sobie liczy np:samsung za plastik,folie i inne tworzywa które stosuje.
                                   • avatar
                                    Konto usunięte
                                    1
                                    Heh no to juz dziwne kazde slowo Jobsa to tylko powielanie, kradziez itp. Jak to teraz "ugrysc: :)
                                    • avatar
                                     Konto usunięte
                                     1
                                     I co z tego Stave był genialny... co swiatu po geniuszu ktory wszystkie swoje "wynalazki" zachowuje dla siebie. Dobrze ze go "okradali" bo teraz idąc do sklepu mogę wybrać miedzy HTC, Samsun, Motorola czy iPhone. Z reszta niech nie przesadza bo google nie przepisalo iOS tylko ma podobne rozwiazania w interface'sie a to nie to samo. Zastanawiajace jest tez czemu firma apple powoduje tak duze emocja (pozytywne i negatywne), cos musi byc nie tak bo raczej nie spotyka sie fanboyow np HTC plujacy na samsunga w recenzji jego nowego modelu. Zazwyczaj jest apple kontra reszta swiata...
                                     • avatar
                                      raffal81
                                      1
                                      Ja tylko nie wiem o co te wszystkie klotnie ;] jezeli nie lubicie apple, to nie kupujcie i tyle. Tak samo odnosnie Jobs'a, tyle o nim wiecie co kot naplakal, ale wymadrzacie sie jak byscie wszystkie rozumy pozjadali ;))

                                      Chore jest utozsamianie sie z martwa natura, ja mam IPHONA jestem kims, ty masz NOKIE i jestes beee itp.

                                      Ja mam samsunga i jestem szczesliwy, moja kolezanka ma iphona i jakos potrafie z nia rozmawiac, a co najlepsze to nawet ją lubie ;)))

                                      Co to sie z ludzmi dzieje to naprawde az strach myslec czasami ;)
                                      • avatar
                                       Konto usunięte
                                       1
                                       Zarabianie na Jobsie wystartowało z kopyta. Ciekawe czy będzie trwać tak samo silnie jak na Jacksonie?
                                       • avatar
                                        Konto usunięte
                                        1
                                        Lubie androida ale troszke przynudnawy jest to fakt, ale ios? Nuda totalna...Moze to kogos urazic ale jobs dla mnie byl i bedzie trollem marketingowym, nic wiecej. Wyzywal innych ze nic nie wynalezli ale co on takiego wynalazl? ehhh szkoda slow. Chcial zniszczyc androida i..."zawinol orla" utopijne myslenie podobne do dyktatora? :)
                                        • avatar
                                         Konto usunięte
                                         1
                                         Szukalem na sile jego slawnych wynalazkow nic nie znalazlem co moglo by mnie zszokowac. Juz wczesniej mowilem ze iphone to dobry tel ale nie jakis magiczny, nie robmy z niego jakiejs rewolucji. 80% ludzi ktorzy kupuja odemnie iphony to osby kupujace dla marki, nic pozatym. A skad to wiem? Poprostu sie ich pytam czemu iphone. Zapytaj sie kogos czemu kupuje ipada np i dostaniesz odpowiedz: nie wiem poprostu chce miec jednego. Jak ja mam ogladac redtuba bez flasha? Przeciez flash juz istnieje od lat...
                                         • avatar
                                          Konto usunięte
                                          1
                                          Tylko gdyby nie pomoc Microsoftu w 1997,Apple prawdopodobnie by nie istniało.
                                          • avatar
                                           Konto usunięte
                                           1
                                           Steve Jobs nienawidzi konkurencji i chce jej calkowitej exterminacji. Poswiecenie wszystkich i wszystkiego wliczone.

                                           tak, to prawdziwy chrzescijanin.
                                           • avatar
                                            Konto usunięte
                                            1
                                            Dziadek zbudował spiżarnię, wujek postawił półki, ciocia zebrała maliny, kuzyn umył słoiki, babcia zrobiła konfitury a Steve?
                                            Steve nie rozstawał się z kluczem do spiżarni, zawsze wiedział gdzie stoją konfitury, ile słoików i komu je sprzedać.
                                            • avatar
                                             Konto usunięte
                                             0
                                             hinson nie mozna mowic ze dobrze ze ktos umarl !! (Mama cie tego nie nauczyla ?? :O)
                                             • avatar
                                              Konto usunięte
                                              0
                                              ŻYCIE ODDAŁ XDD
                                              • avatar
                                               remedium666
                                               0
                                               Fanboys war TBC
                                               • avatar
                                                raffal81
                                                0
                                                To chyba mamy juz w naturze ;]] POLSKA zazdrosc, ludzie nie umieja sie cieszyc z czyjegos szczescia, tylko jedyne co potrafia to zazdroscic i zle zyczyc.

                                                O sasiad ma nowe autao " taaa pewnie ukradl"

                                                O Kolega awansowal w pracy, "taaa pewnie po znajomosci"

                                                To jest obraz przecietnego POLAKA ;/ smutne ale prawdziwe.

                                                Zamiast sie cieszyc to tylko narzeka.
                                                • avatar
                                                 ALEKS_D_RAVEN
                                                 0
                                                 Nie ma ludzi idealnych i dzięki bogu. To samo się tyczy Jobsa. Był wizjonerem, to jest niepodważalne, ale widać że chciał by Apple miało monopol na swój patent.
                                                 • avatar
                                                  Konto usunięte
                                                  -1
                                                  A ilu z Was z taką samą nienawiścią pała do samej marki apple ? albo do konsol v PC, drużyn piłkarskich z innych miast itp itd. Niech was też Bóg pokarze rakiem.
                                                  Masakra jak się niektórych czyta.
                                                  • avatar
                                                   Konto usunięte
                                                   -1
                                                   Jak dobrze mieć dostęp z komórki do netu ;)

                                                   Co by nie pisać Jobs był wielki, historia go zapamieta.

                                                   Was natomiast zapamięta Archiwum Benchmark i tylko tyle po was pozostanie ;)
                                                   • avatar
                                                    Konto usunięte
                                                    -2
                                                    Morda biedaki - niektórzy z was uważają że apple ma drogie produktu. Otóż mam dla was informacje tępe lemingi. Apple ma drogie produkty tylko w najbardziej syfiastych krajach na świecie a niewątpliwie Polska się do nich zalicza. Już nawet china kupuje taniej. Taki iPhone 64GB kosztuje w stanach ok 700$ to dla amerykanina nawet nie 1/2 najniższej pensji. A że w Polsce to jest po przeliczeniu na tuskową ekonomie jakieś 5000zł - no cóż jesteście bogaci to płaćcie hahahahaha
                                                    • avatar
                                                     Konto usunięte
                                                     -2
                                                     http://www.youtube.com/watch?v=FUKIbz4rJlY
                                                     • avatar
                                                      dzumms
                                                      -2
                                                      szkoda, że mu się nie udało
                                                      • avatar
                                                       Thorin49
                                                       -3
                                                       OH, YEA!!! :D

                                                       Kolejny temat o Apple i już wszystkie "fanboje" Androida cisną ile tylko mogą! :D

                                                       I tylko czekają aż się jakiś odezwie w obronie Apple lub skrytykuje Androida i już minusy lecą. xD

                                                       I to obrzucanie błotem zmarłych... bomba! ;D

                                                       Nie wiedziałem, że na tym forum tylu wizjonerów i geniuszy co to świat zmienili mamy ;P


                                                       A teraz trochę powagi...

                                                       Przydałoby się jakby tu jakiś admin lub przynajmniej moderator zajrzał i całej tej gawiedzi bany porozdawał bo, za przeproszeniem, AŻ ŻAL DUPĘ ŚCISKA jak się czyta kolejny flame odnośnie Apple...
                                                       Co wam ta firma zawiniła? Okradli was? Skrzywdzili rodzinę?
                                                       Czy może to taka wasza zwykła zazdrość, że Apple udało się coś osiągnąć, a wam się to nigdy nie uda i próbujecie się dowartościować pisząc te wszystkie bzdury?

                                                       I parafrazując pewien znany cytat:
                                                       "Kto z was jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem"

                                                       Świat nie kręci się tylko wokół Apple i Androida.
                                                       GET A LIFE!
                                                       • avatar
                                                        Konto usunięte
                                                        -4
                                                        Co nadęty bufon, Dobrze, że już nie będzie trzeba słuchać tego pieprzenia.
                                                        • avatar
                                                         Konto usunięte
                                                         -5
                                                         No cóż mogę powiedzieć. Sama prawda.
                                                         piona brachu ;)
                                                         • avatar
                                                          Nalovp
                                                          -6
                                                          Mi tam nie przeszkadza że android jest podobny do iosa bo i tak nawet te same aplikacje i gry na ios są lepsze i zawsze działają.
                                                          • avatar
                                                           quink
                                                           -9
                                                           Dlatego dla mnie jego największym osiągnięciem był rak.
                                                           • avatar
                                                            Konto usunięte
                                                            -15
                                                            dobrze że wydali ja po śmierci
                                                            • avatar
                                                             RosTo
                                                             0
                                                             Do autora:
                                                             "Nie chce waszych pieniędzy. Nawet jeżeli zaoferujesz mi 5 miliardów dolarów. Nie chce ich, mam ich mnóstwo"

                                                             Powinno być "chcę" zamiast "chce".
                                                             • avatar
                                                              Konto usunięte
                                                              0
                                                              bardzo dziwne skoro wszyscy dookoła to złodzieje pomysłów to ciekawe skąd te pozwy w których gruszce zarzuca się kradzież
                                                              sapią na wszystkich jak te stare dewotki w słynnych czapkach na dyżurze pod komendą CO (centrali obrabiarek), oby wam na jesień liście z tej jabłonki opadły na amen.
                                                              • avatar
                                                               projectdarkstar
                                                               0
                                                               Panie proroku, podziel się numerami lotka na najbliższą kumulację.

                                                               A tak serio to zdajesz sobie sprawę, że tutaj nikt cie nie bierze poważnie bo fanbojowanie aż ocieka z twoich tekstów?
                                                               • avatar
                                                                Konto usunięte
                                                                0
                                                                Żywy lub martwy, Steve Jobs zawsze umie zarabiać kasę :)
                                                                • avatar
                                                                 Erathiel
                                                                 0
                                                                 A ja się doczepię. Apostrofów. Dbajcie o poprawną pisownię, proszę. Przy odmianie obcojęzycznych wyrazów, w tym imion i nazwisk, apostrof stosujemy tylko jeśli słowo kończy się (w pisowni) na samogłoskę, np. Sartre'a, Goofy'ego. Natomiast nigdy nie stosujemy apostrofu jeśli wyraz kończy się na spółgłoskę, stąd potworki takie jak Jobs'a czy Schmidt'a wywołują u mnie bolesny skręt żołądka.
                                                                 Powtórzę: dbajcie o pisownię. Dziękuję :)