Systemy operacyjne

Sukces Samsunga - Tizen przed Android Wear

przeczytasz w 1 min.

Na rynku smartwatchy doszło do ważnego przetasowania. watchOS pozostaje najpopularniejszym systemem, ale ściga go już nie Android Wear a Tizen.

Chociaż do smartwatchy wiele osób nie może się przekonać, jest to już na tyle duży rynek, że wielu producentom udaje się na tego typu urządzeniach zarabiać. Mamy też kilka systemów operacyjnych dla inteligentnych zegarków, wśród których doszło właśnie do wartego uwagi przetasowania.

Największymi udziałami na rynku od dawna może chwalić się watchOS - obecnie wynoszą one 57%. Lider pozostaje wprawdzie niezagrożony, ale wedle najświeższych danych ściga go już nie Android Wear, ale Tizen. Rynkowe udziały tych systemów wynoszą odpowiednio 18% oraz 19%.

Tizen przed Android Wear

Różnica nie jest znacząca, ale bez wątpienia godna odnotowania. Rozwijana głównie przez Samsunga i stosowana w jego smartwatchach platforma okazuje się zbierać zdecydowanie lepsze noty niż Android Wear, który przecież wykorzystywany jest przez wielu producentów.

Trend raczej się nie zmieni. Pod adresem Google często padają zarzuty, iż Android Wear nie jest traktowany z odpowiednią uwagą. Gdy pojawił się Android Wear 2.0 z ważnymi nowościami dość mocno ograniczono listę modeli objętych aktualizacjami, nie postępują one też szczególnie szybko. Samsung natomiast przykłada się do swojej platformy bardzo solidnie. Na tyle, że w ogólnym odbiorze systemu Tizen nie przeszkadza nawet stosunkowo skromna liczba aplikacji (przynajmniej tych interesujących).

Źródło: phonearena, Tizen Experts

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Słitaśne selfi z ronsi
  -2
  Jedyna wada Tizena jest to, ze wspolpracuje jedynie z telefonami Samsunga. Zegarki Appla tez niby z iOS, ale Apple to jak Korea Polnocna.
  • avatar
   kokosnh
   0
   Micrium :D
   • avatar
    Gatts-25
    0
    Ludzie chowają się za wsparciem w urządzeniach APPLE a jak rzeczywistość pokazuje bo w końcu wiele osób dało się nabrać na błyskawicznego IOS a najnowsze wersje systemu można śmiało napisać dają pełne wsparcie tylko dla najnowszych produktów i tych sprzed roku a potem jest już tylko gorzej.Akurat mam znajomych ,którzy jeszcze są na IPhone 5 i instalując już nawet poprzednią wersję oprogramowania zauważyli dziwne zwolnienia co jakiś czas.To ja dziękuję za takie wsparcie i wolę od takiego rozwiązania "NIEOFICJALNE" wsparcie tak jak super działający LineageOS na moim LG G2 ,który przez dwa tygodnie był "ZBRIKOWANY".