Klawiatury

Supercienka klawiatura Microsoftu

przeczytasz w 1 min.

Microsoft zaprezentował najnowszą klawiaturę. Ma oddzielny blok numeryczny, który współpracuje z "główną" klawiaturą poprzez bezprzewodową technologię Bluetooth.

Oddział Microsoft Hardware informuje ponadto, że klawiatura jest supercienka, co widać zresztą na zdjęciu. Nowość nazywa się Mobile Keyboard 6000 i według producenta jest dotychczas najcieńszą klawiaturą, jaka trafi na rynek. Microsoft twierdzi, że jest nieznacznie (kilka milimetrów) cieńsza od baterii AAA.


Niezwykle cienka klawiatura Microsoftu (Fot. Tom's Guide.com)

Klawiatura wraz z oddzielnym blokiem numerycznym może współpracować z komputerami biurkowymi, laptopami i netbookami. Oczywiście pod warunkiem, że dana maszyna jest wyposażona w moduł Bluetooth.

- Według założeń projektu klawiatura miała być kompaktowa i wytworna - powiedział Chris Kujawski, projektant przemysłowy w oddziale Microsoft Hardware. - Usunęliśmy wszystko, co nie pasuje do tych idei i jesteśmy dumni z końcowego efektu. Klawiatura jest mała i wyrafinowana, doskonale nadaje się do współpracy z komputerami wyposażonymi w Bluetooth - dodał.


Najnowsza klawiatura i blok numeryczny (Fot. Tom's Guide.com)

Co warte wzmianki, Microsoft oferuje odrębne etui na blok numeryczny i użytkownik może podłączyć wyłącznie ten element do komputera. Takie rozwiązanie jest przydatne, gdy wystarczy nam klawiatura notebooka, a chcielibyśmy dodatkowo wstukiwać wiele danych - blok numeryczny zapewni większą wygodę przy takim zadaniu.

Microsoft wyjawił, że klawiatura i blok numeryczny trafią do sklepów w przyszłym miesiącu. Klawiatura Mobile Keyboard 6000 ma kosztować 89,95 dol., a blok Number Pad - 45,95 dol. To sporo, zwłaszcza gdy od razu zdecydujemy się na zakup dwóch sprzętów. Są jednak klienci, dla których wygląd, kompaktowe wymiary i mała waga mają ogromne znaczenie i wówczas cena przestaje być najważniejsza.

Źródło:Tom's Guide.com

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mgkiler
  0
  Klawiatura ma byc wygodna a nie modna, cienka.

  Dla mnie nie sa wygodne takie klawiatury cienkie i plaskie bez podnozek nawet. Klawiatura powinna lezec pod lekkim kątem. A klawisze troche wieksze sa wygodniejsze (takie sredniej wielkosc).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Cena około 400zł :/ Z pewnością pozwolą sobie na nią posiadacze netbook'ów. W laptopach już standardowo montuje się blok numeryczny, a dla posiadaczy blaszaków ta klawiatura będzie po prostu, jak już było to wspomniane wcześniej, nie wygodna. Pozostają gadżeciarze :
   Pozdrawiam
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    jakby nie ta fala to byłaby fajna :/
    • avatar
     naviretlav
     0
     Ja uwielbiam klawiatórę z Toshiby A300 .
     Mogli by zrobić wersje "bezprzewodową" razem z tym materiałem plastiku . XD
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Do 400zl to można Lycose albo arctose. Niezły wygląd i funkcje + jakaś lepsza myszka
      • avatar
       .Alx.
       0
       Ja kilka miesięcy temu nabyłem Logitech Illuminated Keyboard, no i powiem tyle, że nie ma sobie równych ! Zwłaszcza to rewelacyjne podświetlenie klawiszy !