HDD

Świetne wyniki finansowe Western Digital

przeczytasz w 1 min.

Firma Western Digital poinformowała, że zaliczyła kolejny bardzo udany kwartał fiskalny. Jej zyski netto wyniosły 196 mln $ a przychody aż 1.9 mld $. Choć wyniki te są słabsze od zeszłorocznych, to wyglądają bardzo dobrze na tle borykającego się z kryzysem Seagate.

WD sprzedało ponad 40 mln dysków, o 5 mln więcej niż rok temu i prawie tyle samo co Seagate (40.6 mln). "W czasie wyzwań dla gospodarki i na świecie i rynku dysków twardych, WD utrzymało rentowność i miało dodatni przepływ środków pieniężnych w całym roku podatkowym" powiedział John Coyne, prezes i dyrektor naczelny. "Nasze wyniki fiskalne w całym kwartale i czerwcu 2009 pokazują  bieżące preferencje klientów, wybierających produkty WD. Cenią oni ich wyjątkową jakość, niezawodność i dostępność, jak również stałą skuteczność modelu biznesowego WD i pasję oraz zdolności zespołu(...).

W bieżącym kwartale firma Western Digital oczekuje przychodu na poziomie 1.9 - 2 mld $. Tak dobre wyniki to świetna wiadomość dla wszystkich zwolenników produktów WD, gdyż stabilne finanse firmy korzystnie wpływają na jej piony rozwojowo-techniczne a także na politykę cenową wobec klientów.

Źródło: TechConnect

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19dobrzyk64
  0
  To ja jestem ciekaw jakie zyski ma Intel czy chociażby AMD
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Co się dziwić WD ma najlepsze dyski :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Seagate sam do siebie zraził klientów (tak mi się wydaje) wiec co się dziwić, że wyniki nie są tak dobre jak kiedyś...a kryzys swoja drogą.
    Generalnie podziękowałem tej firmie na długi czas. Przykładem może być to iż posiadam dyski obu firm. WD ma już na karku równe 17tyś godzin i zero problemów a Seagate 6500tys a wali coraz to nowymi błędami wczytując dane ze S.M.A.R.T-a Jeden taki przypadek a wielu mogła się odwrócić od marki, obroty spadły a inne firmy w tym WD notowało większe obroty :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     no baa ze WD ma duzy zysk, w koncu kupilem wlasnie Caviar Greena 2TB x2 ;)
     • avatar
      Rostom
      0
      Nie ma się co dziwić, że dogonili Seagate'a. Sam mimo tego, że wiem które serie Seagate powodują problemy, nie zdecydowałbym się teraz na zakup dysku tej firmy. A co do awaryjności to szanowni państwo nie wyciągajcie wniosków na podstawie jednej sztuki. Nawet urządzenia najlepszych firm się czasami psują i nie ma na to rady. Mam pod stałą opieką w tej chwili około 60 dysków różnych firm. Zajmuję się sprzętem "parę" lat i co do awaryjności to nie widzę różnicy pomiędzy Seagate i WD. Gorzej od nich wychodzi Samsung, ale to głównie za sprawą słabych serii dysków kilka lat temu (głównie modele 40GB). Teraz jest OK.
      Moje obserwacje też, w sumie, nie są miarodajne. Kilkaset dysków w ciągu paru lat to za mało. Ciekawe byłoby zestawienie ilości reklamacji w Komputroniku czy innym dużym sklepie komputerowym.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ja mam już drugi dysk WD
       najmpierw miałem 80GB teraz mam 250GB
       oba dyski świetnie się sprawują, ale mam zamiar kupić Seagate 500GB 7200.12
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        WD to solidne dyski a solidność się ceni.