Oprogramowanie

Szybka, prosta, a teraz także stylowa: przeglądarka Google Chrome z motywami artystów

przeczytasz w 1 min.

Firma Google ogłosiła kolejną nowość w przeglądarce Google Chrome. Do współpracy zaproszono czołowych artystów, grafików, filmowców a także projektantów mody z całego świata, aby stworzyli dzieła na niezwykłym płótnie, jakim jest przeglądarka internetowa. Efektem ich pracy jest ponad 100 różnych motywów będących swoistym połączeniem technologii i sztuki. Dzisiaj zostały zaprezentowane jako Motywy Artystów dla Google Chrome.

Andrzej Mleczko to pierwszy polski artysta, który dołączył do prawdziwie globalnego grona, w którym znaleźli się także tacy artyści, jak Jeff Koons, Jenny Holzer, Karim Rashid, Jonathan Adler, Oscar de la Renta, Anita Kunz, Tom Sachs, Kate Spade, Donna Karan, Kid Robot, Casey Reas, Dolce & Gabbana, Michael Graves, Todd Oldham, Yann Arthus-Bertrand and Mariah Carey.

Jeśli na własnym biurku czy na ścianach możemy umieszczać ulubione obrazy, to dlaczego nie mielibyśmy wybrać sobie np. ciekawej grafiki do przeglądarki internetowej? Uważam, że to dobry pomysł i cieszę się ze współpracy z Google. Dzięki takim inicjatywom artyści mogą dotrzeć do szerszej publiczności wychodząc poza ściany galerii.” powiedział Andrzej Mleczko.

Owocem współpracy tego słynnego polskiego grafika z Google jest motyw dla Google Chrome, który jest już dostępny do pobrania.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całej galerii artystów.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  niektore naprawde sa ladne
  • avatar
   Pisschrist
   0
   Ja to bym się cieszył jakby zaprosili do współpracy H. R. Gigera... Wtedy można by liczyć na naprawdę niesamowitą skórkę...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Polacy wszędzie:p Nawet u google:p No to fajnie:P Ale i tak nie skusze sie do CHROMA z powodu przywiazania do FIREFOXA