Telefony

Szybsza nawigacja dla iPhone'a

przeczytasz w 1 min.

W dniach 15-18 lutego Barcelona stała się światowym centrum mobilnych technologii. To właśnie tu trwa Mobile World Congress, na którym firma Navigon przedstawiła kilka nowości.

Wśród nich znajdą się propozycje zarówno dla urządzeń iPhone, jak i smartphone'ów innych marek. Navigon poinformował w trakcie MWC 2010, że udostępni otwarty interfejs AppInteract dla urządzeń Apple, który umożliwia twórcom aplikacji na iPhone’a ich integrację z oprogramowaniem nawigacyjnym Navigon MobileNavigator. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli uruchomić MobileNavigator’a jednym kliknięciem, bezpośrednio z aplikacji, z której w danej chwili korzystają. Pozwoli to na automatyczne przekazanie adresu docelowego do oprogramowania nawigacyjnego, dzięki czemu od razu dostajemy wskazówki dotarcia do celu.

Aplikacje oferowane dla telefonów iPhone ułatwiają zaplanowanie dnia, przykładowo, użytkownicy mogą przeczytać recenzję filmu i wyszukać znajdujące  się w okolicy kina. Do momentu udostępnienia interfejsu AppInteract, po wyborze miejsca docelowego za pomocą innej aplikacji, trzeba było zapisać adres, a następnie wprowadzić go do programu nawigacyjnego. Teraz użytkownik będzie mógł płynniej poszukiwać, a także docierać do wybranych celów.

MobileNavigator na każdej platformie

Ponadto Navigon poinformował, że aplikacja MobileNavigator jest już dostępna dla wszystkich popularnych modeli smartphone’ów. Oprogramowanie do nawigacji jest obecnie kompatybilne ze wszystkimi systemami przeznaczonymi do obsługi smartphone’ów – od iPhone’a, przez Android’a i Windows Mobile po Symbian. Aplikacja umożliwia nie tylko kalkulację trasy, ale również uzyskanie dostępu do Google Local Search, serwisów Facebook, czy Twitter. W przypadku tych dwóch ostatnich, użytkownik oprogramowania Navigon, może na bieżąco informować o swoim położeniu.

Navigon dla platformy Android

Źródło: Navigon

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!