Smartfony

T-Mobile wkracza do domu - nielimitowany INTERNET DOMOWY

przeczytasz w 2 min.

Nowa oferta T-Mobile stanowi alternatywę dla stacjonarnego dostępu do internetu. Bez limitów danych i w rozsądnej cenie.

Operator komórkowy T-Mobile od środy 13 września uruchamia nową ofertę Internetu domowego LTE. Jej zaletą ma być brak jakichkolwiek limitów (tak przynajmniej to wygląda w tej chwili) na pobrane dane i dość przystępna cena (brak opłaty aktywacyjnej) zważywszy na mobilność całego rozwiązania. Pomimo przymiotnika domowy, router dołączony do zestawu wraz z kartą SIM możemy użytkować nie tylko w domu, ale gdziekolwiek tam, gdzie chcemy poczuć się jak w domu.

Dwie opcje INTERNETU DOMOWEGO

Po udzieleniu zgody na komunikację marketingową osoby decydujące się na nowa ofertę zapłacą 45 złotych miesięcznie w przypadku łącza do 20 Mbps, albo 55 złotych za łącze do 60 Mbps. Umowa zawierana jest na dwa lata. Warunkiem podpisania umowy jest przyjęcie urządzenia, czyli routera.

Dostępne są dwie opcje:

 • stacjonarny Huawei B525 za 1 zł;
 • stacjonarno-mobilny Huawei B529, czyli router kostka, który T-Mobile ma na wyłączność. Huawei B529 ma wbudowany akumulator i wymaga opłaty na start w wysokości 199 złotych.

Jakie ograniczenia czekają nas w umowie? Nie możemy korzystać z roamingu, a standardowo nie jest możliwe wykonywanie połączeń głosowych i tekstowych. Możemy za to raz w miesiącu bezpłatnie zmienić maksymalną prędkość (zmieni się też opłata za okres adekwatny do czasu korzystania z danej opcji nielimitowanego internetu).

Osoby chcące połączyć usługę internetu z głosową i tekstową maja do wyboru trzy warianty. Dla Ciebie w przypadku pojedynczego użytkownika. Dla Duetu dla par i Dla rodziny z trzema kartami SIM do połączeń głosowych.

T-Mobile opcje cenowe

T-Mobile zapewnia, że instalacja routera nie wymaga większej wiedzy, a jeśli nie jesteśmy pewni co do tego jak taki domowy internet zadziała właśnie u nas w domu, możemy wziąć go na 30-dniowe testy. Opłata za router jest zwracana po zwrocie sprzętu.

Dlaczego INTERNET DOMOWY?

T-Mobile decyzję o wprowadzeniu nowej oferty uzasadnia w następujący sposób. Polska nadal jest krajem, który nie został w pełni nasycony usługami stacjonarnego dostępu do Internetu. Są gospodarstwa domowe bez takiego dostępu w przypadku linii stacjonarnych, a które mogą skorzystać z usług mobilnych. Z kolei wśród tych, które korzystają z internetu, często zdarzają się łącza o przepustowości do 10 Mbps, a INTERNET DOMOWY to teoretycznie co najmniej dwa razy więcej.

Prawda może być jednak nieco inna. Prędkości, które uzyskamy w INTERNECIE DOMOWYM są prędkościami Do i zresztą nie można mieć o to pretencji do T-Mobile wszak na wydajność infrastruktury mobilnej wpływają również czynniki niezależne od samego operatora. Może okazać się tak, że mieszkaniec dużego miasta będzie miał problem z uzyskaniem dużej prędkości, a na wsi wręcz przeciwnie.

Teoretycznie routery, które oferuje T-Mobile, jak zresztą każdy inny mobilny zewnętrzny router, pozwalają na uzyskanie lepszych parametrów dostępowych niż sam smartfon funkcjonujący w tej samej lokalizacji.

Źródło: T-Mobile

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zero-Cool
  6
  Jutro chętnie poczytam o tym bo aż ciężko mi uwierzyć że taką ofertę wprowadzają, gdyby za 55zł bez żadnych dodatkowych opłat (nie licząc jednorazowej zapłaty 1zł za router) oferowaliby 60Mb/s na prawdę bez żadnego limitu to brałbym dla siebie...
  Ale znając jak postrzegają sieci komórkowe pojęcie "bez limitu" to chyba nie będzie to w żaden sposób ciekawa oferta.
  • avatar
   Krzysiak_PL_GDA
   5
   To po przekroczeniu ilu GB transfer spada drastycznie ?

   • avatar
    rlistek
    4
    Aha, Plus też się reklamuje "LTE bez limitu". W umowie masz jednak kruczki na kruczkach, że i tak przez pół miesiąca masz 0,5mbit\s.
    • avatar
     cosby
     2
     Aero też jest bez limitu :) Banialuki jak zawsze i nic nowego. Z ostatnim zdaniemteż się nie zgodzę. Widziałem wiele routerów mobilnych w akcji i nie raz w tym samym miejscu przegrywały w testach ze smartfonem - jest więc różnie...
     • avatar
      wojciechoslaw
      2
      A po ilu GB prędkość spada do magicznego 64 Kb/s?
      I dlaczego nigdzie nie ma dopisku 'artykuł sponsorowany'?
      • avatar
       PITUCH1
       2
       wciąż za drogo, wole 10 mega kablem , niż trochę złej pogody i 64 kilo :P
       • avatar
        BeeTobee
        1
        Mam LTE plusa od półtora roku i w praktyce działa to bardzo dobrze. Z powodzeniem może zastąpić internet po kablu, super dla osób które się często przeprowadzają albo podróżują.
        Zwykle jest wysokie kilkanaście i dochodzi do 40 MB.
        Nie ma problemów z wierceniem i kładzeniem kabli. Umowa na 2 lata tak nie boli jak można zabrać internet ze sobą.
        • avatar
         prycek
         1
         Mam internet LTE w PLAY. Limit 100GB na mc. Płacę 15zł/mc. Doładowuję za 50zł raz na 100 dni.
         • avatar
          BadWolf
          -1
          Ach to magiczne do 60 Mbps.
          A ile realne 10 Mbps czy 1 Mbps ?
          • avatar
           Goldfinger
           -1
           ze strony
           https://www.t-mobile.pl/pl/tmobile1-oferta-dla-domu

           "W usłudze Internet bez limitu danych po przekroczeniu 10 GB w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do maks. 1 Mb/s do końca tego cyklu."
           • avatar
            vegasnight9
            -2
            Już widzę 60mb/s hahaha na tych zapchanych nadajnikach. W godzinach szczytu żeby 1mb był to będzie dobrze. I ciekawe co się stanie gdy ktoś sobie będzie ściągnął cały czas gry Z Origin lub steam. A to są setki gigabajtów. Nagle z no limit zrobi się limit. Szukałem regulaminu na ich stronie. Oczywiście go nie ma
            • avatar
             silvver
             0
             "Po udzieleniu zgody na komunikację marketingową"
             Kolejne oferty w których musisz wyrażać zgodę (np. Orange też tak zaczął robić). Ciekawe co na to UOKiK
             • avatar
              marcin0218
              0
              Czy można na tym grac online np w Starcrafta 2?